Gå til innhold
Hundesonen.no

Ikke rart det ikke er lett å få leie med hund


BDD Girl

Recommended Posts

Når også boblebad, dusj og vifter var ødelagt, tviler jeg på at hundene har gjort dette helt på egen hånd. Høres generelt ikke ut som en morsom leieboer spør du meg - prøvde jo å flykte fra en stor strømregning også. Men selvsagt - jeg skjønner godt at folk blir skeptiske til å leie ut til oss med hund. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Når også boblebad, dusj og vifter var ødelagt, tviler jeg på at hundene har gjort dette helt på egen hånd. Høres generelt ikke ut som en morsom leieboer spør du meg - prøvde jo å flykte fra en stor strømregning også. Men selvsagt - jeg skjønner godt at folk blir skeptiske til å leie ut til oss med hund. :lol:

Oy, må lese litt bedre jeg, fikk liksom bare med meg det om hunder som hadde gnagd og sånn. Men ser jo nå at det var litt mer ja. Da tror jeg ikke jeg vil leie ut til noen jeg, hverken med eller uten hund.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jepp det er ikke bare bare å ha hund i leilighet man selv ikke eier, men jeg er heldig å få leie selv om jeg har stor hund. Kjempe greie folk som har ordnet hekk og gjerde rundt der jeg bor så hunden slipper å komme seg på veien. Eneste min hund har ødelagt er når han var opperert og gikk med krage, da skrapte han av malingen på noen døra karmer. Viste dette til huseier og tilbydde meg å male de igjen eller å betale skaden. Synes dette er vesentlig når man leier noe å ødlegger det... Så vi fikk ordet det me engang hunden haddde tatt av kragen.

Vet de jeg har leid av har hatt forskjellige leietagere og det er nok mange som driter i det de leier fordi det er ikke deres... synd at det skal ødelegge for alle andre.

Syned det er bra eier av dette huset tok saken til retten. skulle bare mangle!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jepp det er ikke bare bare å ha hund i leilighet man selv ikke eier, men jeg er heldig å få leie selv om jeg har stor hund. Kjempe greie folk som har ordnet hekk og gjerde rundt der jeg bor så hunden slipper å komme seg på veien. Eneste min hund har ødelagt er når han var opperert og gikk med krage, da skrapte han av malingen på noen døra karmer. Viste dette til huseier og tilbydde meg å male de igjen eller å betale skaden. Synes dette er vesentlig når man leier noe å ødlegger det... Så vi fikk ordet det me engang hunden haddde tatt av kragen.

Vet de jeg har leid av har hatt forskjellige leietagere og det er nok mange som driter i det de leier fordi det er ikke deres... synd at det skal ødelegge for alle andre.

Syned det er bra eier av dette huset tok saken til retten. skulle bare mangle!

Så snille utleiere du har :-)

Jeg har og leid med hund, det gikk bra selv om huseeieren var veldig skeptisk fordi de som leide andre delen også var redd for hunder. Men i ettertid har jeg fått høre at jeg er den beste leieboeren dem har hatt. Vi hadde klausul i kontrakten at jeg skulle dekke skader som hunden måtte lage, både inne og ute. Men blomsterbed trengs jo å få vendt jorda, så da gjorde det ikke noe at hun gravde der. :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vet at mamma og pappa hadde masse problemer med leietaker mens vi bodde i utlandet.

De skulle liksom vært ute på en fredag, mandagen etter kommer vi hjem fra utlandet og skal flytte hjem.. Men neida, tror man ikke at han fortsatt bor der og nekter å fjerne seg fra huset. Dosettet var sprukket og gelenderet i trappen ødelagt, og div. andre småting. Men noe depositum, nei, det hadde han brukt til å betale de siste tre månedene selvfølgelig (dette var jo en tabbe fra vår side da).

Viste seg jo at han ikke var helt ordentlig da vi i flere uker etterpå fikk brev fra politiet addressert til ham og politiet var innom et par ganger for å finne ut av hvor han bodde.

Kom forresten på at han hadde to ulovlige leietakere selv i huset vårt. Disse står fortsatt oppført på vår addresse hvis man søker i telefonkatalogen.

Jeg skjønner bare ikke at folk kan være sånn i det hele tatt...

Jeg er veldig glad mamma og pappa er igang med å kjøpe leilighet som jeg kan leie, og da er det ihvertfall lov til å ha hund.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg forstår at folk er skeptiske til både leietakere med hund og leietakere generelt, men det er synd at alle skrekkhistoriene skal gå utover folk (både med og uten hund) som faktisk oppfører seg pent, betaler når de skal og ikke utgjør skade på leilighet/hus.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

. Dosettet var sprukket og gelenderet i trappen ødelagt, og div. andre småting.

WOW, for en heftig ødeleggelse! :)

(sorry..)

Kjipt når folk ikke ordner opp etter seg, når de eller dyrene ødelegger hus.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jada... hunder kan ødelegge.. men dette tar jo kaka!

og en gjør jo opp for seg.... det å stikke av fra hele sualmitten er jo verre enn å ha en hund med uvaner..

Klart man gjør opp for seg. Eller evt fikser skader før man flytter. Men å bare reise fra et hus med så mye skader, og ikke være villig til å gjøre opp for seg, er helt horribelt. <_<

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg som vurderer å leie ut en etage får frysninger på ryggen...det får heller stå tomt :ahappy:

Ja, hvis du pga dette tror at alle leietakere er vandaler, så er det sikkert best at du lar etasjen stå tom i stedet for å leie den ut, skattefritt, og tjene kanskje 60-80.000 kroner i året. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...