Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundetreff trøndelag?


LiLi

Recommended Posts

  • Svar 104
  • Created
  • Siste svar

Den er jeg med på. :wink:

Jeg kommer nok også til å ta tog regner jeg med. :P

Ja, tar tog jeg og. hvilken stasjon da? :oops: er helt "blond" på vei og sånt altså om vi skal noe langt unna liksom :oops: så om noen kan møte meg før vi tar bussen videre hadde det vært flott :D

første helga i november høresbra ut. det gjør å den campingen.

noen som vet hvor mye ca det koster for å ha med hund på toget?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

går ikke ann å gå te festningen nei' date='blir litt langt,men det går jo busser! :)[/quote']

ja jøss, da må vi leie egen buss, bybussene i tr.heim er stapp fulle fra før, og 8-10 hunder på en og samme buss?! da trur jeg busssåføren sier næi altså! :D

stedet der vi har hundetreff er jo nevnt, men da må de som tar buss skifte buss og de som tar tog, skifte tog, og det blir tungvint. jeg kunne foreslått og hatt utgangspunkt nede hos meg, men det er hvertfall tungvint..jeg bor jo ei mil utav byen..

ingvild, du hvet vel om et sted vi kan ha det? :D du kjenner jo tr.heim bedre enn meg :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Estenstadmarka+søndag+hund løs=neitakk for meg hvertfall. Det kryr av barnefamilier der på søndagsformiddagen, selv om vi går på skogsstien og ikke langs veien så er det en del folk der altså. Selvsagt kan vi være heldige. Hm. Jeg kan gå en tur oppi der på skogstiene nå på søndag og sjekke litt åssen det ligger an med folkemengden. Om vi skal ha det i Estenstadmarka så foreslår jeg at vi går opp fra Jakobsli-sida, der er det mindre folk. Dessuten kan man da ta buss nr 36 eller 66 fra sentrum til møtepunktet omtrent.

Festningen er vel forsåvidt ganske sentralt, men de fleste som har hatt hunder løse på et område mens eierne står i ro veit at det ofte kan bli klabb og babb av det (Marie - du husker sikkert åssen det var på hundetreffene med Ask, Tinka, Texas, Trivette og Santo da vi hadde treffene på St.hanshaugen). Og med mindre vi vil gå rundt og rundt så er det ikke noe særlig bra område å gå tur på.

Når det gjelder Ladestien så er det vel en del folk der også kan jeg tenke meg. Dessuten er det egentlig ganske trangt og uoversiktlig der, det skal jeg innrømme.

Øysand foreslo jeg bare helt tilfeldig. Det kan godt hende at det kryr av folk der på søndager og at det er umulig å komme dit med buss altså, det veit jeg ikke noe om. Men enig i at det kan være upraktisk med tanke på bytte av buss osv.

Ellers... Andre steder jeg har å foreslå er området rundt Jonsvatnet, men dit går det ikke buss oftere enn annenhver time fra sentrum. Eller kanskje Christina veit av noen fine turområder ved Skjetlein?

Hm.. Driver å tenker på flere steder vi kan ha det, skal rope ut om jeg kommer på noe mer.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oi, her var det mange som hadde svart ja.. Det er jo bra :) Men altså.. Hadde dere tenkt å slippe alle hundene sammen i en diger mølje? For det er ikke jeg med på altså :D Da blir hunden min til en pannekake... Men jeg vet ikke jeg.. Hva skal vi egentlig gjøre liksom? Gå tur, eller? Kunne jo prøvd å hatt et eget småhund-treff og da, sånn at de store bøllene kan herje sammen :D Eller at vi slipper dem i puljer eller noe slikt. Det pleier vi i alle fall å gjøre på kurs. Slippe sammen noen om gangen. Men vet ikke hva dere synes om det da.. Hvis vi gjør det sånn går det jo fint om noen har løpetid også, da er det vel bare å ikke slippe dem sammen med hannhunder. Det virker jo som om det kanskje blir litt mange, og da er det vel ikke så ideelt å bare slippe alle sammen? Eller? Aner ikke hva dere pleier jeg da men.. Hmmz..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, Tinka er vel den voldsomste i lek kan jeg tenke meg, og hun er vel den eneste tispa som er stor også, så det blir kanskje litt risikabelt å slippe henne sammen med Eso og Ask mens hun har løpetid, men det er mulig det går greit til og med til helga altså, litt risikabelt er det, men det er jo bare å følge med...

Jeg foreslår å slippe litt i puljer, mens vi går liksom. Hvis det blir til at vi drar oppi Estenstadmarka f.eks., så er det kjempefine turstier der som vi kan gå langs, også bytter vi på hvilke hunder som går løse og hvilke som går i bånd, så LiLi ikke blir til pannekake pga Tinka, haha. Muligens kan vi også ta med engangsgrill og ta matpause, dog med Tinka bundet fast i et tre så vi får beholde vår egen mat i fred.

Vi har vel egentlig bestemt oss for at søndager passer best?

Hvilken helg passer best for dere - den siste i oktober, nå til helga eller den første i november? Eller for å spørre litt annerledes, hvem er det som ikke kan noen av disse tre helgene?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hihi, stakkars lili! jeg er ledig alle helger framover freemdeles, so it`s up to you.. :)

så lenge tinka er der, oppfører ask seg :D vi kan godt slippe i puljer, ask har godt av båndtreningen også :D om ateho skal være med er det vel han, lili og oscar som blir småhundene. ateho er jo bare valp da. ask er heller ikke så svær, men er nok bedre at han leker med tinka og eso, enn med lili og oscar. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hihi, stakkars lili! jeg er ledig alle helger framover freemdeles, so it`s up to you.. :)

så lenge tinka er der, oppfører ask seg :D vi kan godt slippe i puljer, ask har godt av båndtreningen også :D om ateho skal være med er det vel han, lili og oscar som blir småhundene. ateho er jo bare valp da. ask er heller ikke så svær, men er nok bedre at han leker med tinka og eso, enn med lili og oscar. :D

Ja, det blir vel det :D

Vi skal prøve å få det til når helga å datoen blir bestemt da :D Det eneste vi vet at vi skal på, er utstillinga i Orkanger.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, det blir vel det :D

Vi skal prøve å få det til når helga å datoen blir bestemt da :D Det eneste vi vet at vi skal på, er utstillinga i Orkanger.

Ja, og den er det vel mange andre her som skal på også. :wink:

Jeg vil også.. sukk!

Men har ikke penger til no overnatting.. :roll: Jaja... :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Leter med lys og lykte etter Mentalitetsboken av Ingalill og Curt Blixt, Kenth Svartberg. Noen som har den? Er også interessert i andre bøker innen språk og adferd - hundepsykologi:)
    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...