Gå til innhold
Hundesonen.no

Steder i Norge hvor det er snøfritt/bart?


charlotte

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen her som bor et sted eller vet om et sted i Norge eller på svenskegrensa hvor det er bart eller nesten bart? Skal dra avgårde og trene med hunden i helgen og drar nesten hvor som helst for å få bar mark.

Skrevet
Hordaland e vel snøfritt..ihvertfall haugesund og rundt der..Er snøfritt og sol..Skikkelig vår :P

Bor du i Haugesund slik at du er sikker? Marthe, håper du ser dette og svarer!

Heia Rogaland :)

Her er det snøklokker, krokuser og knopper på trærne ;)

Rogaland er stort da :-P Eller er nesten hele Rogaland bart?

Vestlandet :P Vertfall Sogn & Fjordane. Vårstemning her :P

Sogn og Fjordane blir akkurat litt i lengste laget og kjøre for en helg, men hvis jeg blir desperat nok.. :)

Skrevet

Haugesund ligger strengt tatt i Rogaland da, men pytt ;-)

Kan bekrefte at det er snøfritt her i Bergen og store deler av Hordaland langs kysten. Er også snøfritt i Rogaland. Her er det vår ja! Snøklokker, gåsunger og krokuser <3

Skrevet

Holdt deg unna trondheim.

Frøya er det aldri snø, tenker det samme gjelder Hitra.

edit: perfekt til jakt trening der!

De pleier og ha trening til jakt der. Samt jaktprøver.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...