Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan bor dere?


PsychoLynx

Recommended Posts

Hadde vært moro å sett åssen medlemmene her inne bor sammen med hundene sine. Så ta med kamera, ta bilder av huset/leiligheten/whatever utenfra, og noen rundtomkring innendørs. Stue, kjøkken, gang, bad, hundens plass osv. Vært moro å se hva slags stil de forskjellige her har i huset sitt osv. :ahappy:

Skal ta bilder litt senere jeg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 65
  • Created
  • Siste svar

I det gule huset bor vi:

IMGP4574.jpg

Nærbilde:

87_726906530.jpg

Her trener vi når det er hustrig ute, ca 250 kvadrat (er ikke bilde av hele):

treningsrom.jpg

Her nerder TJ:

kino_etter.jpg

Deler av stua (er sånn trekkspillvegg i midten ja). Bildet tatt for å vise ei venninne både de nye gardinene og ny-tv'n :ahappy: :

gardina.jpg

Har ett album med flere bilder av huset utvending, på sommerstid, men jeg finner det ikke. Mulig jeg legger det ut senere. Trodde og vi hadde flere bilder fra innvendig av huset, har jo tatt endel bilder i forbindelse med oppussing, men jeg finner dem rett og slett ikke. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

har ikke bilder av der vi bor nå, ser litt bombet ut og, vi flytter tilbake til mams om tre uker :ahappy:

Men sånn ser det ut der(bilder fra sist sommer da :) );

200420082249FaYXd31m3WOn4uQFJk.JPG

200420082201NjRUuA6VzTNmlNwFyo.JPG

200420082235BEzxw2zjaKEXbvQdvC.JPG

200420082254udzcuNT3D3RMjmibAZ.JPG

Ble litt mange bilder utenfra, skal få tatt innvendig og etterhvert:) Er ganske stort, 350 kvm + garasjen og leilighet over garasjen. Blir god plass for Enya der hvertfall :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her er da gaten. Bilde er tatt fra vinduet mitt på rommet.

allebildeneframobilen15.jpg

Jeg har ikke tatt så mange bilder av huset. Men noe jeg har tatt mange bilder av er hytten vår med

nydelig utsikt, bare se her:

allebildeneframobilen02.jpg

Hytten vår er en rød liten kasse for å si det rett ut. Men den har en nydelig stue i blått og hvitt som hovedfarge.

Soverommene var en katestrofe, men det gjorde vi noe med i sommer. For da pusset vi opp de to soverommene.

Vi slo ut veggen, malte veggene og fikk noen nye og flotte senger.

Vi ville ikke gjøre for mye fordi vi har søkt om å få bygge ny hytte og det gikk faktisk igjennom, noe som vi aldri hadde trodd skulle skje !

Så i dag har vi vært der ute og ryddet ut litt av hytten. Så i løpet av uken skal vi rive hytten ned.

Og her er den nye hytten vi skal bygge:

styrperspektiv.jpg

Vi gleder oss til hytten kommer opp litt før jul hvis alt går etter planen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bor her jeg bor nå litt "midlertidig" noe som vil si at jeg bare har/skal bo her ett år! Men vi (jeg og Zoey) stortrives i den lille "rønna" vår;)

IMG_9160.jpg

utsikten min:)

IMG_9145.jpg

Har ikke noe bilder innefra da.. Men er veldig "hytteisch":ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi bor her bare en liten mnd til mest trolig før vi flytter til lørenskog i nyoppusset større leilighet.

Min samboer er en søppelmann uten like så vi har masse rart som jeg må ha plass til :ahappy:

Februar%2010.02.09_0158.JPG

Stua.

Februar%2010.02.09_0156.JPG

Stue.

Februar%2010.02.09_0161.JPG

gjesterom/kontor/gubbens roterom.

Februar%2010.02.09_0159.JPG 

Soverommet med bikkjekørga.

hadde ikke kjøkken blandt bildene, men de kan jeg ta imorgen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

SÅ, da skal jeg komme med mine bilder :ahappy: Desverre fant jeg ikke igjen de gamle av huset her utvendig, og siden det er forholdsvis mørkt ute (jada, med stativ hadde det absolutt blitt bilde, vi som bor i gatelysland, men jeg gidder ikke gå ut) så kommer ute-bildene siden :)

Men, her er innebildene. Noen endringer vil vel bli gjort om ikke altfor lenge. Som å aldringsmale noen møbler osv. Men sånn er det NÅ iallefall

Gangen med trapp opp til andre etasje:

huset_008.jpg

Gangen sett fra trappa, mot stue:

huset_009.jpg

Tv-kroken:

huset_001.jpg

Sofakrok med Helga sitt hjørne:

250209_003.jpg

250209_004.jpg

Buffy sin krok.. Og senga til Bridie: (barnesenga var Buffy sin)

huset_016.jpg

Stue mot kjøkken:

huset_015.jpg

Kattenes hoveddel av stua:

huset_014.jpg

Kjøkkenet med døra mot gangen til venstre:

huset_010.jpg

Vannskål til dyra, hunden(es) kasse, og skapet - min store stolthet. (det er laget av en vindu fra Trevatn):

huset_011.jpg

Kjøkkenet sett fra gangdøra:

huset_012.jpg

badet:

huset_006.jpg

huset_007.jpg

Soverommet (det eneste rommet jeg virkelig VIL og SKAL pusse opp snart. Et malingsstrøk og evnt bygge skap på hele veggbredden der skapene står nå er ønsket):

Senga:

huset_005.jpg

skapene og buret der Ero bor foreløpig. Men satser på han skal få sove sammen med Bridie på stua etterhvert. Bare bli helt sikker på han og Lucifer. Boksene til høyre er hovedsaklig bikkje(ne) sin(e)

huset_004.jpg

Så er det andre etasje... Gjeste-etasjen :) :

Toppen av trappa

DSC_0184.jpg

Deler av gangen

DSC_0174.jpg

Gjesterom:

DSC_0171.jpg

DSC_0170.jpg

DSC_0179.jpg

Og ikke minst "walk in closet":

DSC_0165.jpg

DSC_0166.jpg

DSC_0168.jpg

(ja, andre etasje ble jo egentlig satt istand for vår egen del, men pga altfor mye veistøy utenfra, så klarer jeg ikke sove der oppe. Så da ble det gjesterom)

Også det styggeste rommet i hele huset her... BAdet i andre etasje. En vakker dag skal vi ha råd til å fikse det :(

DSC_0172.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her kommer bilde av huset/gården vår. Nå viser jo bare bildet huset og fjøset på nær hold og ikke de ca 93 målene med innmark som vi bruker til lek og trening :ahappy:

Bilder av huset på innsiden kommer senere...

Bilde761.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Psycho: Whoa, furu! :ahappy: *får minner om boka Taxi for B.A. Beckström - eller kunsten å danse på furu, som i svært stor grad handlet om hvordan man ikke skulle slite på furugulvene, hehe*

Jeg burde vel få tatt noen bilder og slengt inn i løpet av morgendagen, men jeg gidder ikke nå...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bor her jeg bor nå litt "midlertidig" noe som vil si at jeg bare har/skal bo her ett år! Men vi (jeg og Zoey) stortrives i den lille "rønna" vår;)

*klippe bilder*

Har ikke noe bilder innefra da.. Men er veldig "hytteisch":ahappy:

Er det i Åsgårdstrand? Nede ved kyststien?

Jeg har ikke ork til å ta bilder nå, men skulle veldig ønske at jeg bodde som de tidligere talerne her kjenner jeg..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her kommer bilde av huset/gården vår. Nå viser jo bare bildet huset og fjøset på nær hold og ikke de ca 93 målene med innmark som vi bruker til lek og trening :ahappy:

Bilder av huset på innsiden kommer senere...

Bilde761.jpg

Her bor Emilie også, riktig nok i et litt mindre "hus" rett bak det store hvite :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Psycho: Whoa, furu! :ahappy: *får minner om boka Taxi for B.A. Beckström - eller kunsten å danse på furu, som i svært stor grad handlet om hvordan man ikke skulle slite på furugulvene, hehe*

Jeg burde vel få tatt noen bilder og slengt inn i løpet av morgendagen, men jeg gidder ikke nå...

hehe, ønsket er der om å male alle veggene ja, men det er så SYKT mye jobb! :) Så tror det forblir som det er jeg ;)

Har du gode tips til å ikke slite på furugulv eller? Sånn bortsett fra å alltid gå i sokker, ikke ha husdyr og sjelden slippe folk innenfor dørene? :) Det ER en grunn til at gulvene ble lakkert også, for å si det sånn. De var engang kun oljet, og du dæven! Å vaske gulv var et dundas. MAn satte moppen på gulvet, gulvet sa SLURP og der satt moppen :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Huset utenfra:

tassenpatur%20028.jpg

Dette bildet er tatt fra veien rett utenfor huset, så det er omtrent utsikten vår:

tassenpatur%20002.jpg

Det flotte morelltreet vårt og utsikt fra veranda:

photoshoot017.jpg

Har ikke bilder fra innsiden, men det er stort, lyst og her i stuen er det veldig høyt under taket. Mye vinduer og ganske mange rom. Et veldig fint og tidløst hus. :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hehe, ønsket er der om å male alle veggene ja, men det er så SYKT mye jobb! :ahappy: Så tror det forblir som det er jeg ;)

Jeg har stor forståelse for begge deler, for å si det sånn. Men jeg tror jeg hadde fått lettere klaustrofobi av å bo i et hus med så mye furu. :)

Har du gode tips til å ikke slite på furugulv eller? Sånn bortsett fra å alltid gå i sokker, ikke ha husdyr og sjelden slippe folk innenfor dørene? :P Det ER en grunn til at gulvene ble lakkert også, for å si det sånn. De var engang kun oljet, og du dæven! Å vaske gulv var et dundas. MAn satte moppen på gulvet, gulvet sa SLURP og der satt moppen :)

Tja, hovedpersonen i boka løste problemet ved å ikke gå på gulvet i det hele tatt, men å hoppe fra sofaen til teppet ved bokhylla, og å bygge en bro fra laminatgulvet på kjøkkenet til teppet på soverommet. Jeg veit ikke om det er en aktuell løsning? :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har stor forståelse for begge deler, for å si det sånn. Men jeg tror jeg hadde fått lettere klaustrofobi av å bo i et hus med så mye furu. :ermm:

hehe, har liksom bodd her av og på i 8 år nå, så tenker ikke så himla mye over det. Og for 8 år siden var det LITT mer in enn nå :P Så foreløpig trives jeg godt med det. Men lei av møblene da. Så de skal vel aldringsmales i svart så fort vi får penger til det.

Tja, hovedpersonen i boka løste problemet ved å ikke gå på gulvet i det hele tatt, men å hoppe fra sofaen til teppet ved bokhylla, og å bygge en bro fra laminatgulvet på kjøkkenet til teppet på soverommet. Jeg veit ikke om det er en aktuell løsning? :P

hehe, aktuell løsning er det nok ikke, men vil tro det er den eneste ja :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nei, en slik statistikk finnes ikke. Vi kjenner til titalls antall hunder som er avlivet, noen bare for bagateller og andre uten bevis, vi vet siden vi har fulgt med i sakene hva som lå til grunn og hvordan de endte. Ifølgje Martinsen har alle som har klaga på avlivingsvedtak sidan 2014 fått avslag. Det finst ingen nasjonale tal for kor mange hundar som blir avliva kvart år. Berit visste ingenting då hunden vart avliva Quercus og Nala De siste fire årene har politiet sørget for at 77 hunder er blitt avlivet på bakgrunn av den nye hundeloven. Fra 2014 til 2018   Det har ikke blitt bedre etter den nye hundeloven kom i 2021 - 2022 for politi og rettsvesen som selv mangler kompetanse på hunder og hundeatferd bruker bare klipp og lim fra tidligere vedtak og domsavgjørelser. Dette er bare så trist både for hundene og deres eiere og jeg lurer på hvor mange saker vi ikke har hørt om enda. Noen av sakene er tilfeldig at vi fikk høre om og det var dette som var bakgrunn for å spørre her på forumet.                
    • Utallige? Hvor mange hunder har blitt avlivet i Norge etter anmeldelser de siste 10 årene? Jeg antar det finnes klar statistikk på dette?
    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
    • Hvem er "vi" i denne saken? Det har vært flere avlivingssaker de siste årene, og mange som kjemper mot. Enkelte av sakene har virket ganske urimelige, men uten å ha førstehåndskjennskap til situasjonen og saksbehandlingen så er det vanskelig å si hva som er riktig. Politiet har rutiner for dette, og jeg vil tro at det langt oftere er tilfelle at slike saker blir henlagt, enn at en hund avlives. Både på grunn av kapasitet, bevissituasjon og fakta. En avliving foretas ikke normalt etter vurdering av en enkelt saksbehandler og om de har en god eller dårlig dag. Politiet har hundekyndige folk der minst to ulike vurderer en hund før et slikt vedtak. Jeg er sikker på at noen som kjenner systemet bedre enn meg kan beskrive prosessen fra anmeldelse til potensiell avliving av hund. Likevel er politiet også mennesker med ulike meninger og motivasjoner og systemet kan svikte.  Jeg har vært på forumet her en del år nå, og kan ikke huske at noen her har fått hunden sin avlivet etter anmeldelse, selv om noen har vært borti uheldige tilfeller med bitt. Men flere av sakene som har vært i media har selvfølgelig vært diskutert her også.
    • Jeg ønsker å høre om hundeeiere her på forumet har opplevd å få sin hund avlivet etter uhell hvor saken ble anmeldt til politiet? Uansett, dette er viktig informasjon om du ikke har opplevd det - enda. Vi har fulgt en del slike saker over mange år og er sjokkerte over hvor små hendelser som skal til, et lite rift i et klesplagg eller et lite blåmerke, hunden blir omtrent alltid dømt til døden selv om den har opptrådt helt normalt i gitte situasjoner. Gjengangeren i sakene er at politi og rettsvesen helt uten kompetanse på hund bryter hundeloven, forvaltningsloven og dyrevelferdsloven for å gå til slike drastiske skritt. Nå har vi sett så mye urett er blitt begått at vi har valgt å skrive brev til justisministeren, der har vi tatt for oss den siste saken hvor hunden Milo skal avlives selv om han sto fastbundet i et bånd på ca. en meter og uten fluktmulighet bet han en unge. Det finnes sprikende forklaringer på hendelsen, men felles for de to vitnene som ble avhørt er at hundens handlinger ikke kan betegnes som uprovosert, og det var ikke flere bitt eller skadeomfang som oppfyller kravet til betydelig skade. Andre tiltak skal da etter loven prøves først, men politiet går rett til avliving som de nesten helt uten unntak gjør uansett foranledning og skadeomfang. Et fåtall, kan telles på en hånd, har hatt flaks og truffet en menneskelig saksbehandler eller noen som kan litt om normal hundeatferd, men sånn skal det ikke være at hundens liv avgjøres av hvilket politidistrikt som får saken. Brev til Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen ligger her: Vi krever at politi og rettsvesen følger loven Vil du forebygge at din hund blir neste offer for offentlig maktmisbruk anbefales det på det sterkeste å underskrive brevet. Alle kan være uheldige og neste gang er det kanskje deg og din hund det gjelder, men da er ingen der som vil kunne gjøre noe for dette er siste mulighet for å få stanset denne praksisen. Alt annet er prøvd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...