Gå til innhold
Hundesonen.no

Avlssperre igjen


minstemann

Recommended Posts

Skrevet

Jeg trodde man kunne se på dogweb om en hund/et kull hadde avlssperre, men da jeg forsøkte sjekke et kull idag så kunne jeg ikke finne det noe sted -enda jeg vet at dette kullet har avlssperre. Er det noen som vet hvor man kan se det?

Skrevet

På gule flatter stod det i hvertfall før rundt der det stod farge og slikt om jeg ikke husker helt feil.

edit: sjekket nå og fant det ikke noe sted :-/

Guest Dratini
Skrevet

Om dere logger inn på gamle DogWeb, ser dere det der da?

Skrevet
Om dere logger inn på gamle DogWeb, ser dere det der da?

jeg får ikke gamle dogweb til å fungere. Jeg får "SQL error" når jeg forsøker få opp info om hunder. Er det andre som også får det?

Skrevet

Samme her. Slik har det vært i over en uke hos meg. Det spørs om ikke "gamle dogweb" blir borte. Det syns ikke jeg noe om for den nye er så tungvint.

Skrevet
Samme her. Slik har det vært i over en uke hos meg. Det spørs om ikke "gamle dogweb" blir borte. Det syns ikke jeg noe om for den nye er så tungvint.

helt enig. Jeg syns egentlig hele den nye siden til NKK er tungvindt. Men det er jo veldig OT. Dog kan ingen bli sinte på meg om jeg lager OT i min egen tråd.. :lol:

Antar at jeg ender opp med å sende en mail da.

Guest Dratini
Skrevet
Samme her. Slik har det vært i over en uke hos meg. Det spørs om ikke "gamle dogweb" blir borte. Det syns ikke jeg noe om for den nye er så tungvint.

Har ikke prøvd å logge meg inn på DogWeb i det siste. Synes også at det nye DogWeb er ille å bruke:

- det er tregt

- det er popup-vinduer

- går ikke an å kopiere info fra det

- de får ikke til å rette opp feil (ett kull med engelsk bulldog (import) er registrert som hovawart, men de klarer ikke å ta det bort fra kullstatistikken til hovawart.

- tungvindt å søke frem hunder

Om NKK først skulle ha nytt program kunne de ha lagt i noen kroner ekstra og kjøp samme program som den finske kennelklubben har (og ikke det samme som DKK har). Da hadde de fått ett program som de kunne ha lagt inn alle typer bruksprøver, mentaltester/beskrivelser, ja alt en hund kan være med på. Samt at det hadde vært oversikt over kullsøsken under hundens stamtavle, samt liste over evt avkom... Oversikt over oppdretterne, ja kort og greit mye bedre oversikt enn det de noen gang har hatt.

Skrevet
jeg får ikke gamle dogweb til å fungere. Jeg får "SQL error" når jeg forsøker få opp info om hunder. Er det andre som også får det?

Samme her. Slik har det vært i over en uke hos meg. Det spørs om ikke "gamle dogweb" blir borte. Det syns ikke jeg noe om for den nye er så tungvint.

Gamle Dogweb fungerte helt fint her for et par dager siden...

Edit: og den funker nå også.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...