Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpene 2009!


ToneS

Recommended Posts

  • Svar 71
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Jeg også!! En dalmisvalp blir født i slutten av mnd om alt går som det skal :D så da er det bare å håpe på at det er ei lita tispe blandt dem!

Skrevet
Jepp :D

Gratulerer :D Hvilken rase og når? Enten så er jeg treig med å få med meg ting eller så er ikke blitt ropt så høyt om det, hehe :rolleyes:

Skrevet
Gratulerer :D Hvilken rase og når? Enten så er jeg treig med å få med meg ting eller så er ikke blitt ropt så høyt om det, hehe :rolleyes:

Hollandsk gjeterhund korthåret :D Jeg skal mest sannsynlig ha en tispe etter Qaala, men jeg er også i kontakt med andre oppdrettere.

Skrevet
Hollandsk gjeterhund korthåret :D Jeg skal mest sannsynlig ha en tispe etter Qaala, men jeg er også i kontakt med andre oppdrettere.

Hollendere er nyyydelige hunder. Vi har flere langhårede her oppe i trøndelag, fra Trontoppens kennel. Men jeg har forstått det slik at korthårsvarianten er mer brukshund?

Skrevet

Jeg å håper jeg kan skrive i denne i løpet av sommeren... men tispa er vrang og vil ikke få løpetid *sukk*. Så vi får håpe jeg får skrevet i 2009 tråden og ikke i 2010 tråden

Skrevet
Hollendere er nyyydelige hunder. Vi har flere langhårede her oppe i trøndelag, fra Trontoppens kennel. Men jeg har forstått det slik at korthårsvarianten er mer brukshund?

Det stemmer :D Det er veldig mye malinois blandet inn i de korthårede, det er det ikke i strihår og langhår.

Skrevet

Glemte og si at det blir dvergpuddel tispe, og om alt går etter planen så blir det brun :D

Jeg har satt meg opp på flere valpelister :D

Jeg er så valpesyyyyyyk! :D

Skrevet

Jeg håper også på valp i løpet av året, har kontakt med to aussieoppdrettere som venter flere kombinasjoner hver, men fra samme linjer. Også planlegger jeg jo et par kull selv i løpet av året da, men da skal jeg mest sannsynlig ha fôrvert/deleier om det blir noe pent å ta vare på.

Skrevet

Vi henter forhåpentligvis en valp helt i slutten av mars :D Så da skal jeg legge ut bilder her.

Edit:

Det kommer en liten Korthåret Collie tispevalp hit iløpet av noen måneder hvis alt kom som planlagt :D

Hvem skal du ha fra? :D

Skrevet
Hollandsk gjeterhund korthåret :D Jeg skal mest sannsynlig ha en tispe etter Qaala, men jeg er også i kontakt med andre oppdrettere.

Så spennende. Den rasen var jo virkelig vakker :D

Skrevet

Jeg skal ikke ha valp i år, men Chili skal forhåpentligvis ha et kull. Så det blir jo et spennende valpeår for oss sånn sett. :D

Skrevet

skal legge inn bilde av Yakita'n min når jeg har henta ho :D er søren ikke lenge til nå, til lørda'n er det bare å dure ned til Skåne og hente ho :D gleder meg MASSE :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...