Gå til innhold
Hundesonen.no

puddelfor


Tonje

Recommended Posts

Skrevet

nå har ikke jeg puddel da,men bestemoren min har,og han fortalte at hun hadde kjøpt en sekk med puddelfor fra hundesalongen hun bruker.tror de fører precept,men er ikke helt sikker.uansett,jeg skjønnte ikke helt greia,et for beregna kun på en rase?hva er det med det foret som gjør at det er tilpasset puddel?ssynes det hørtes rart ut...noen som vet?

Skrevet

oi,en liten skrivefeil i første setninga.skal selvfølgelig være "hun",og ikke "han",siden det er snakk om en bestemor her :P

Skrevet

Det inneholder kanskje noe stoffer som gjør at pelsen blir bedre..Men puddel for er absolutt ikke nødvendig på puddler :P Jeg skal bruke Royal Canin Poodle på Felix når han blir stor og " strek" Mohahaha :P

Skrevet

Det finnes rasefor, ja :P Har sett for Schäfer, Dobermann, Golden Retriver, Labrador Retriver og Dalmatiner :P Men jeg husker ikke merket. Mener det var Royal Canine.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...