Gå til innhold
Hundesonen.no

Vofsebilder


charlotte

Recommended Posts

Skrevet

Det skulle bare mangle, med 100 % field trial blod :) Vi stiller forresten i Norsk unghundmesterskap (jakt) neste høst på Ringerike :P Oh yeah... To jaktprøvedommere vurderte henne i helga og sa hun var bedre enn mange som stiller på jaktprøve og er eldre enn henne. Det må jo bety noe..

Nydelig :D Hun ser ut som en ordentlig jakthund :D

Mvh Annette

Skrevet
Det skulle bare mangle' date=' med 100 % field trial blod :) Vi stiller forresten i Norsk unghundmesterskap (jakt) neste høst på Ringerike :P Oh yeah... To jaktprøvedommere vurderte henne i helga og sa hun var bedre enn mange som stiller på jaktprøve og er eldre enn henne. Det må jo bety noe..

Oi! Spennende!Jeg hadde et anfall i fjor høst hvor jeg fikk veldig lyst til å begynne å jakte (Pan reiste 2 ryper helt tilfeldig i løpet av høsten,med stand og allting og mor fikk selvfølgelig "blod" på tann et stakket sekund)Så nå abbonnerer jeg på bladet villmarksliv :oops:

Men jeg er desverre skuddredd :D .Det å være ute i skogen og samarbeide med hunden på den måten tiltaler meg veldig.Jeg får følge med på deres meritter i stedet :P

Mvh Annette

Skrevet

Hvem er Pan? Setter, vorster, pointer..? Mener du har skrevet det et sted, men jeg har glemt det :oops: Villmarksliv ja :) Jeg kjøper JEGER jeg, og har meldt meg inn i bokklubb med rype, jeger og hundebøker. I velkomstpakka fikk jeg våpenfutteral, hehe. Naturen er fristedet til Lisa og meg. Der er vi borte fra resten av verden for et øyeblikk, og får jobbe i fred og ro. Det krever et unikt samarbeid å holde kontakt og kontroll på en hund som jobber 50-200 meter unna deg, mens skudd blir avfyrt, andre hunder er ute i felten samtidig, fugler faller til alle kanter og blindmarkeringer overalt. Kjempegøy!

Oi! Spennende!Jeg hadde et anfall i fjor høst hvor jeg fikk veldig lyst til å begynne å jakte (Pan reiste 2 ryper helt tilfeldig i løpet av høsten,med stand og allting og mor fikk selvfølgelig "blod" på tann et stakket sekund)Så nå abbonnerer jeg på bladet villmarksliv :oops:

Men jeg er desverre skuddredd :P .Det å være ute i skogen og samarbeide med hunden på den måten tiltaler meg veldig.Jeg får følge med på deres meritter i stedet :P

Mvh Annette

Skrevet
Hvem er Pan? Setter, vorster, pointer..? Mener du har skrevet det et sted, men jeg har glemt det  :oops:  Villmarksliv ja :) Jeg kjøper JEGER jeg, og har meldt meg inn i bokklubb med rype, jeger og hundebøker. I velkomstpakka fikk jeg våpenfutteral, hehe. Naturen er fristedet til Lisa og meg. Der er vi borte fra resten av verden for et øyeblikk, og får jobbe i fred og ro. Det krever et unikt samarbeid å holde kontakt og kontroll på en hund som jobber 50-200 meter unna deg, mens skudd blir avfyrt, andre hunder er ute i felten samtidig, fugler faller til alle kanter og blindmarkeringer overalt. Kjempegøy!

He he Pan var faktisk Toller!Vet de ikke skal ta stand med det har han etter morra si :P Hun er en habil rypejeger...og rådyr jeger...Tilmed elgjakt skal visst den damen bedrive fritiden med.(hun dro rett ut i elgjakt etter at den siste valpen var hentet :D )

Han hadde sikkert ikke proff stand men han sto som en påle helt til jeg spurte han hva det var og da trampet han frem med forlabbene så de fløy vekk:) Mamma hans var STOLT da...Og overasket... :wink:

Mvh Annette

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilke hunderaser kan jeg sammenligne med Chodsky Pes? Er de sånn som langhåret og korthåret Collie?
    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...