Gå til innhold
Hundesonen.no

Kvalp og katt som slåss


Choovanski

Recommended Posts

Min 6 mnd gamle katt og 9 veker gamle labrador slåss så fillene fyk. Til å byrje med frika me litt ut, og spurde oppdrettar kva me skulle gjere, han sa slapp av, katten kjem til å setja seg i respekt og så går kvalpen lei. Men det ser liksom ut som om katten finn seg i kva det skulle vera, hunden tek han i nakkeskinnet og rister, bit han i buk og strupe (tilsynelatande berre leikebiting ettersom katten ikkje tek skade), og han fekk til og med rive av halsbåndet til katten, som er elastisk. Innimellom mjauer katten til, for hunden bit han i bakbein eller halefeste, og det er alltid hunden som er øverst, står over katten som litt og "tar imot". Katten sparker litt, dasker, bit litt i øyret, men "seier ikkje frå" slik oppdrettar meinte...kun nokre få gonger høyrer me hunden pip /bjeffe til.

Både katten og hunden ypper, så det er sagt. Oftast er det hunden som går rett i rugbytakling på katten, men ikkje sjelden er det katten som snik seg innpå og dasker hunden på hovudet e.l.

Kva trur de? Leiker dei berre? Fekk i alle fall streng beskjed om ikkje å ta vekk hunden, men av og til har eg teke vekk katten i staden, og då sit han heilt roleg i armane mine.

Nervøs! :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De leker nok bare, og det kan sikkert se ganske brutalt ut til tider! Hvis dere ikke VIL at de skal leke inne, bør dere stoppe de, men hvis det er i orden, så ser jeg ingen grunn til å gripe inn med mindre de blir alt for voldsomme i lekingen, noe som kanskje er et skjønns-spørsmål. Det er jo unge dyr begge to, og de har sikkert masse lekelyst de bare er "nødt" å få ut.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min 6 mnd gamle katt og 9 veker gamle labrador slåss så fillene fyk. Til å byrje med frika me litt ut, og spurde oppdrettar kva me skulle gjere, han sa slapp av, katten kjem til å setja seg i respekt og så går kvalpen lei. Men det ser liksom ut som om katten finn seg i kva det skulle vera, hunden tek han i nakkeskinnet og rister, bit han i buk og strupe (tilsynelatande berre leikebiting ettersom katten ikkje tek skade), og han fekk til og med rive av halsbåndet til katten, som er elastisk. Innimellom mjauer katten til, for hunden bit han i bakbein eller halefeste, og det er alltid hunden som er øverst, står over katten som litt og "tar imot". Katten sparker litt, dasker, bit litt i øyret, men "seier ikkje frå" slik oppdrettar meinte...kun nokre få gonger høyrer me hunden pip /bjeffe til.

Både katten og hunden ypper, så det er sagt. Oftast er det hunden som går rett i rugbytakling på katten, men ikkje sjelden er det katten som snik seg innpå og dasker hunden på hovudet e.l.

Kva trur de? Leiker dei berre? Fekk i alle fall streng beskjed om ikkje å ta vekk hunden, men av og til har eg teke vekk katten i staden, og då sit han heilt roleg i armane mine.

Nervøs! :lol:

Skjer akkurat det samme her hos oss. 16 uker gammelt troll og en 7 måneder gammel diger katt. Jeg blir irritert over at katten aldri tar igjen, men han bare ligger der. Prøver å ta litt igjen, men om hunden merker noe til tenner og klør? Aldri. Har ikke hørt ham pipe enda... Og labbene til katten er digre...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det går nok mest sannsynlig bra :lol: Min katt og hund leker, som om de skulle vært to hunder :lol:

Eneste som er litt skummelt er jo katteklør i hundeøye da.. Jeg er blitt ganske redd for det, etter at Micko fikk seg ei klo i øyet da han var 3-4 måneder. Ikke fra min katt da, men ei som var på besøk.. Dyrlegen sa at han hadde vært råheldig, som ikke hadde fått kloen dypere inn enn han hadde fått :) Da kunne det gått riktig ille, men heldigvis slapp vi unna med øyedråper i 4 uker og ingen varige mén.

Mener ikke å skremme deg altså, det er nok mest hvis katten blir skikkelig redd at hun setter klørne i øynene hans.. Vanligvis virker det som om de sikter på snuten om de skal si fra at nok er nok :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her sier den tre år gamle katten vår i fra! Han slær til så han har fått Luna i respekt. Men Luna har så veldig lyst å leke så hun løper rundt hjan og bjeffer. Men katten er jo vant med å bli jagd fordi den gamle hunden vår Tussi jagde han. Så katten vår livredd hunder, speielt de store som ikke bryr seg om fresingen hans.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eneste som er litt skummelt er jo katteklør i hundeøye da..

Hehe, det var eg redd for i byrjinga, men no er det heller kattens ve og vel eg er redd for! Nei, når katten har bitt til og fått hunden til å pipe, har det vore i bakbeinet eller øyret eller noko.

Vel, det ser ut som om dette kan vera heilt normalt...puh, takk og lov for det! Men jammen er det vanskeleg å vera konsekvent på "ikkje hopp opp på sofaen" til hunden når katten ligg der og terger!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Katten vår leker med klørne inne. Men det hjelper lite om han har de ute. Trollungen ignorerer det glatt :lol: Skulle ønske han kunne bli litt mer satt i respekt, noe han blir hele tiden når vi er hos mamma. Både av katter og hunder... Ikke det at det hjelper

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min hund liker å herje med kattene, og det hender at han har ristet de litt i nakken. Det får han IKKE lov til !

Som valp sloss han med den eldste katten.. Katten klorte og han svarte med å "angripe" henne. Nå har de lært seg å omgås hverandre UTEN å sloss. Han får seg en labb på nesen hvis han blir for intens, og da går han bare unna. heldigvis.

Det høres ut som de bare terger hverandre. Og får katten vondt, sier den nok fra.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...