Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som kan noe om Flickr?


Mirai

Recommended Posts

Skrevet

Lurer rett og slett på: går det an at flickr genererer koder fra f. eks et helt set som man kan bruke og legge ut på forumer og hjemmesider og slikt, eller MÅ man manuelt kopiere adressen til hvert enkelt bilde?

Hilsen frustrert :rolleyes2:

Skrevet

Eneste jeg vet om flickr er at zooomr virker mye bedre. :rolleyes2:

klikketiklikk

EDIT: zooomr lager flere bildestørrelser for deg, perfekt til hjemmesiden og forumer. Du kan lage så mange "sets" du vil, men man må lage dem via tags. F.eks kan du ha alle bildene som er tagget med ordet "siri" som et eget set som du kan kalle "aussien Siri" eller noe :whistle:

Og de tilbyr "pro account" til alle bloggere gratis!

Skrevet

Gir det like bra bildekvalitet som flickr? For jeg har sett at flickr gir skarpere bilder når man laster opp enn f. eks Photobucket, derfor jeg tenkte å begynne å laste litt der.

Men om zooomr er like bra, prøver jeg gjerne det!

Skrevet

Aldri vært borti en plass som lager kodelister så alle bildene blir lagt ut på en gang jeg, og det har ikke zooomr heller.. Men de har sånn som photobucket, at de lager et felt med html-adressen til bildet til de som trenger dèt.

Jeg trykker høyreklikker på bildet og trykker på "kopier bildeadresse" når jeg legger ut bilder derifra. Syns det går fort nok i massevis :lol:

Skrevet

Nei, flickr genererer ikke koder til deg. Høyreklikker du på flickr så får du sånn fansy dynamisk link, som ikke funker å poste på forumet her.

Skrevet
Aldri vært borti en plass som lager kodelister så alle bildene blir lagt ut på en gang jeg, og det har ikke zooomr heller.. Men de har sånn som photobucket, at de lager et felt med html-adressen til bildet til de som trenger dèt.

Jeg trykker høyreklikker på bildet og trykker på "kopier bildeadresse" når jeg legger ut bilder derifra. Syns det går fort nok i massevis :lol:

Photobucket har en funksjon som gjør at du kan markere alle bildene i et album, og så lager den koder som passer til forum, miniatyrbilder til forum, html-koder og en til. Jeg bruker det kjempemasse, legger ofte ut mange bilder i et album på hjemmesiden og syns det er kjeedelig å legge inn så mange bilder manuelt. Ofte legger jeg dem fler steder også, og kan jo ikke bruke den samme koden på hjemmesiden som på forumer..

Valgets kvaler, hehe :lol: Men merker jo jeg digger kvaliteten på f. eks flickr.

Skrevet

Finner du ett sted hvor kvaliteten er som på flickr må du si i fra! Synes ikke zoomr hadde helt den samme kvaliteten som flickr, men 10 ganger bedre enn bøtta. For å sammenlikne de tre i skarphet (se også på vannets overflate, og greinene/detaljene i trærne.)

Photobucket

DSCN0788-1.jpg

Zooomr

6709743_56af09881d.jpg

Flickr

3163558640_48f9c2d773.jpg

Vil påstå flickr er i særklasse, av disse, og rangerer fra dårlig til best :ahappy:

(alle bildene er i samme størrelse)

Skrevet

Hvis jeg har skjønt det riktig skal være mulig å trikse og mikse litt så det kan legges på div blogger i alle fall. Hvis du tar en titt på your account - extending flickr så finner du det der!

Skrevet

God idè, men flickr har ikke bloggløsningen for blogtown som jeg bruker. Sukk. Ser ut til at det må bli manuelt om jeg vil bruke bildene fra flickr.

Skrevet

WOW, trodde ikke forskellen skulle være SÅ stor! :ahappy: Flickr kom helt klart best ut på skarphet ja.. Ellers ser jo alt likedan ut i mine øyne (samme med dere andre eller? Tenker på fargene, kontraster o.l)

Fikk lyst til å bytte til flickr nå jeg og, men..

Skrevet

Fargene ser like ut for meg også, ja.. men jeg er litt opptatt av skarphet da, og føler det er litt kjedelig å laste opp til PB om den gjør bildene mer uskarpe.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...