Gå til innhold
Hundesonen.no

"Drep meg, eller ta meg med hjem"


Linda Marie

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Skrevet

Å, jeg blir så irritert! Hva er det folk tenker med? Selv om det er "bare" en kanin, lever de de også!

Skrevet
Å, jeg blir så irritert! Hva er det folk tenker med? Selv om det er "bare" en kanin, lever de de også!

ja, hva er det egentlig folk tenker med?

Skrevet

Finner man de eierene (som man aldri vil gjøre sikekrt) så burde de blitt satt ute et døgn uten tøy og ly i -10 grader!! fy så grusom gjort!

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Skrevet

Jeg skjønner ikke at folk klarer å dumpe dyr å bare leve livet sitt vidre som om ingen ting har skjedd!

:blink:

Tok til meg en stakkar for bare noen uker siden som var dumpet i Oslo. Herlig liten kontaktsøkende gutt, hva hadde han gjordt for å fortjene det da? Så mange uansvarlige mennesker uten et fnugg av samvittighet, skremmende!

Skrevet

Gammel tråd men..

Skjønner ikke at det går ann å bli så idiot på høyeste grad! :) :)

Noen som vet om den har funnet et hjem?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...