Gå til innhold
Hundesonen.no

èn hund per husstand


Benedicte

Kun èn hund per husstand??  

24 stemmer

  1. 1.

    • ja
      1
    • nei
      23


Recommended Posts

Skrevet

det har de ikke lov til... har blitt diskutert på ett annent forum og de mente at det ikke kunne gå igjennom pga diverse andre lover og forskrifter..

akkurat i jølster er forslaget fremmet pga ei frykta dame der inne... tannlegen jeg jobber for er derfra..han fortalte litt om det på jobben...

Skrevet

Javel, hvordan blir det for oppdrettere der da...?

nei si det.. og dem som gjerne har tre hunder må velge hvilken de vil beholde og kvitte seg med to andre.. SYKT SYKT SYKT... Håper det aldri kommer igjennom..

hvis noe slikt hadde skjedd her så hadde jeg flytta på dagen!

Skrevet

Javel, hvordan blir det for oppdrettere der da...?

Oppdretterere må også kvitte seg med hundene eller flytte :roll: Oppdretteren til faren til Cita har bygget huset for at han skal ha plass til mange hunder (han har vel ca 30 hunder eller noe). Hva skulle ha gjort i en slik situasjon da?! Flytte fra huset han har spesialbygget?! :roll:

Skrevet

Det blir for dumt! velge ut en "favoritt" blant to eller tre og oppover, så lenge hundene ikke går løs i hagen er det noe å være redd for da eller? :? om denne loven kommer igjennom, flytter de fleste med hund på landet da ut fra tettbygde strøk, hva med ungene som bor i tettbygde strøk hvor det er ingen hunder da? de blir jo ikke vant til at hund ikke er farlig. (ganske drastisk tenking, men blir irritert :) )

Skrevet

bare sånn at dere vet det at i følge den nye hundeloven så har kommunen ikke hjemmel for å sette en avgrensing for bare en hund, men hadde det vært den gammle hundeloven som gjaldt enda så kunne kommunen ha gjort det 8)

denne love skulle visst nokk virke for besøkendes også så hvis du skulle besøke kommunen så kunne du bare ha en hund med deg inn.

så hvor skulle en da gjøre av resten av hundene da :? binde dem utenfor kommune grensen eller :?

satt å snakket med jostein anngåendes dette og vi kom frem til at tenkt hvis noen åpnet et pensjonat der for hunder da?? de måtte jo ha nedlagt bedriften sin på grunn av loven, for hvis du selv hadde en hun så kunne du ikke samtidig passe andres hunder for da hadde du jo plutsselig for mangen hunder.

det jeg synes er det verste er jo at kommunen ville regne en valp på 6mnd som voksen så hvis du da hadde en hund på 1år og en på 6mndr så hadde du to "voksne" hunder og måtte ha kvittet deg med den ene innen 6mndr og hvis du ikke fikk omplasert hunden så måtte du ha avlivet den,

det er rett og slett en horribel lov og håper ikke at den noen gang blir godkjent, det er rett og slett skremmendes hele loven som har blitt laget av noen ukompetente folk som jobber i kommunen og som sikkert ikke har peiling på hunder og hundehold i det hele tatt.

det verste er vell at hvis du bodde utenom tettbebyggelse så fikk du bare lov til å ha 2 hunder. :?

Skrevet

Heldigvis har de ikke hjemmel til å godta dette lovforslaget. Dessuten tror jeg faktisk politikere på høyere nivå ville satt stopp her.. Det er jo både tåpelig og idiotisk, og jeg tror nok ikke det er en lov som ville fungert i virkeligheten uansett.. Det måtte være for mange unntak. Hva med sledehunder for eksempel? Hundepensjonat?

Nei, heldigvis så har vi en lov som beskytter oss fra hundefiendtlige rådmenn i enkelte kommuner.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...