Gå til innhold
Hundesonen.no

påloggingsproblemer med Asus 900


PsychoLynx

Recommended Posts

Lars har kjøpt seg en sånn mini Asus sak her. Det er Linux og FireFox på den. Han prøver nå å koble seg på MITT trådløse nettverk, men kommer ikke inn. Beskjeden "Setter opp grensesnitt..." også lyser det "pågående" også skjer det ikke mer.

Pr dags dato har vi TO routere stående i andre etasje her. Min, som jeg bruker på min pc, og som er planen at Lars også skal bruke, og hans gamle som fortsatt måtte stå der fordi den gamle pc'n hans ikke ville virke på min router osv.

Han får nå logget seg på SIN router, men ikke min. Hans gamle router er ikke sikret. Mens min er. (dette er grunnen til at vi vil ha vekk hans).

Det har vært andre her som har logget seg på mitt nettverk så sant de har hatt rett passord, så jeg vet det funker. det bare går ikke på Lars sin nye pc. Tips?

står noe om kryptert informasjon som må inn... WEP kode?? Nøkkel? Nøkkel indeks?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Dratini

Vil anta at det må legges inn en WEP-kode. Den er på (som regel) 10 bokstaver+tall i en bestemt kombinasjon (kan være flere enn 10).

Prøvd å søke opp tilgjengelige nettverk? Kommer din router/routermodem opp da?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vil anta at det må legges inn en WEP-kode. Den er på (som regel) 10 bokstaver+tall i en bestemt kombinasjon (kan være flere enn 10).

Prøvd å søke opp tilgjengelige nettverk? Kommer din router/routermodem opp da?

Lars sjekket opp de kodene som stod under modemet (det er vel kanskje det det er, ikke router), men ingen av dem funket. Men ingen av dem heter WEP. hvor finner jeg denne?

Ja, mitt modem kommer opp når han søker. Når han klikker på det og trykker koble til, må det skrives en WEP nøkkel.. Eller evnt WPA står det. (jeg kan velge mellom de to).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Dratini

Så bra :ahappy:

Nesten ingenting er værre enn at man ikke får til å koble seg opp. Sambo hadde seriøse problemer med sin bærbare (jobb-maskin), routermodemet taklet plutselig ikke å koble maskinen til, måtte sette i ekstra trådløst-kort. Cluet var at han kunne koble seg til trådløse nettverk andre steder, uten det ekstra kortet (men sånn er det jo bestandig med Telenor, bare trøbbel... iallefall her i huset)...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

problemet her var at jeg visstnok hadde en WPA2 kode, ikke WEP... Så når vi endret dette og skev inn passordet, så funket alt med engang gitt :ahappy:

Grunnen til at det ikke funket på Lars sin gamle pc, var at den ikke hadde noe WPA alternativ, kun WEP. ELDGAMMEL pc....

Ellers lite problemer med telenor her i hus :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...