Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund funnet etter å ha vært savnet siden 10 desember


jaktlykke

Recommended Posts

Skrevet

jeg håper de som evt har satt hunden nedi der fra dritings og høye på ett eller annet... normale folk i normale tilstander kan da ikke finne på slik galskap. Håper de finner "syndebykken" og låser h*n inne i ett mørkt lite rom alene en månedstid:P

  • 2 weeks later...
Skrevet

Folk gjer ekstremt dumme ting i fylla...på ein fest eg hadde då eg var tenåring, var det nokon som klatra opp på taket med katten min og heiv den ned igjen. Deretter pissa dei i pipa.

No høyrer det med til historia at det var metervis med snø og ganske lavt tak, så katten fekk ingen varige men fysisk, men ein god støkk psykisk. I tillegg kunne eg lattermild beretta at pipa ikkje stoppa i ovnen vår, men fortsatte ned i kjellerleiligheita. Han som leigde den på det tidspunktet var...skal me seie...respektert av idiotane som gjorde dette.

Skrevet

De har gått bort i fra teorien om at noen har puttet hunden i kummen. Kumlokket har ved flere andledninger hvert av, så de regner med at den stakkars hunden har falt ned. Håper og tror på denne teorien, ekkelt hvis noen har puttet den nedi.

Skrevet

Godt den kom til rette i relativt god form i hvert fall, så får man bare håpe at dette var et uhell.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...