Gå til innhold
Hundesonen.no

To herlige pusebrødre på ca 6mnd trenger et hjem!


Tollern

Recommended Posts

Hei!

Jeg har to pusebrødre i fosterhjem for Fod (Oslo) som gjerne skulle fått et nytt hjem. De er ca 6mnd, fullvaksinert, kastrert, chipet og øremerket.

De ble funnet ute sammen med sine søsken, moren ble påkjørt.

De heter i dag Felix og Whiskey, men dette kan endres.

Felix er sort og hvit korthåret silke myk pels. Han er veldig kosete, man våkner gjerne opp til en kald snute på kinnet. Får han ikke nok kos stanger han hodet borti hånden. Han har også en veldig søt stemme, står man på kjøkkenet kommer det små pip fra han i håp om å få noe godt.

Whiskey er grå /blå korthåret silke myk pels. Han er også kosete, men mer opptatt av og vaske alle kattene i huset. Han er ikke så opptatt av mat som sin bror, men er det noe virkelig godt spiser han.

Begge er rolige til og være kattunger, det er noen runder på kvelden men så er det natta etter på. De er vandt med andre katter, bor i dag sammen med mine hann katter på 1år. De bor også sammen med hund, dette går også fint. Ingen av de viser noe interesse for å være ute.

Hørtes dette interesant ut gå inn på www.fod.no

PS! Alle som skal adoptere katter hos fod må godkjennes. Man må også betale en sum for kattene. Mer info finner du på siden. Disse kattene ligger under katter til omplassering i fosterhjem.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
×
×
  • Opprett ny...