Gå til innhold
Hundesonen.no

Kita og Nanti


armagnac

Recommended Posts

  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar
Spor er kjempegøy, hilsen Valpis!

ja er mer morro enn jeg hadde trodd :o går du spor med din??

Men, pubertet, allerede? Valpis var fortsatt skikkelig valp til hun var rundt 10 mnd, da begynte jeg å se hormonene i henne. Fikk løpetia ei uke før ettårsdagen, og har vokst veldig mentalt på det.

ja har merka en del til at ho ikke hører så godt på innkalling for tiden og er blitt en del frekkere :) men vi får bare jobbe på :lol: prøvd seg en del på bordet i det siste også, noe ho ikke har gjort siden ho var bitte litten og veit at IKKE er lov!

høres gøy ut med spor og går seg nok til når får prøvd seg mere!Tenker hun er sliten etter vært ute så lenge i dag da!

jaja det superdupert for hodet til hunden :) ligger og koser seg med bein nå:lol: men blir sliten når det blir litt ut på dagen ja :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

da er Kita påmeldt til utstillinga i Råde :) går rykter om at det er over 1000 hunder som er påmeldt der :D satser på fint vær, har i hvertfall vært mer enn varmt nok de siste dagene :) tror Kita synes det er i varmeste laget.

Ellers er vi ferdig med grunkkurs nå, og skal etterhvert starte med privat-timer her oppe på toten til vi flytter ned til Øsfold :icon_cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

oi såpass mange ja:) Vet om en til som skal stille i Råde iallefall:) Tenkte jeg skulle komme å se på:icon_cry: Kanskje vi sees da:) Yakita har vel blitt en stor "dame" hun nå vel;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

veit om hvertfall 4 som skal stille staff...:lol: ho som vi først skulle kjøpe valp fra skal stille... :whistle: også ei som skal stille i unghund, og to valper...og jeg da... :innocent: Uff, er alltid så mange staffer på sånne store utstillinger! :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

var på ringtrening på Raufoss i dag og ho som stilte Kita for meg skal stille der begge dagene :innocent: så blir jo faktisk en del kjentfolk også da :whistle:

går nok bra med Ailo og deg skal du se;) blir spennende å se kritikken hans :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

har et bilde av Kita og et av Kita og pus :blink:

se bort fra at ho har vanlig bånn på oppstillingsbildet da :P skal prøve å ta noen ordentlige når jeg ikke er aleine :whistle: med ordentlig bakgrund og sånt :ahappy:

Kita26juni09.jpg

dårlig bilde, siden det er tatt i stummende mørke, de sover :wub:

Kitaogpusjuli09.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk takk :whistle: ja ho har passert 40kg (regner jeg med) veide 40kg i forje uke i hvertfall :ahappy: skal prøve å få veid ho på jobb igjen i morra også er jeg nøtt til å få målt høyden igjen:P er noen uker siden sist :blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

ja da er Kita veid til 43kg i dag og 75cm høy :hyper: så her vokser det stadig :lol:

ellers har vi hatt vår første privattime med Liv Tone :ermm: motivasjon er ikke helt på plass når det gjelder sitt, ligg og bli sittende og liggende, så vi trente litt innkalling og leika en del med lineføring :jump:

neste time er på mandag :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ja vi håper det:) dekk og bli og det fungerer, men vi må få litt mer fart i det:P så vi trener på ting med litt fart i :D

begynner å bli stor nå, og golden til mamma og dem bare krymper mer og mer hehe begynner å bli liten han :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hihi nei jeg er så inmari gravid at å løpe i en ring må jeg vente en liten stund med, men har en liste skrevet ned her med utstillinger utover senhøsten. Gleder oss! Oscar er det bare bra med..men han spiser dårlig i varmen så litt tynn er han om dagen da.. men men..ikke noe ukjent problem blandt gd. Vet heldigvis at det går seg til igjen :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jepp det er litt kronglete side bestille fra synes jeg men,servicen er knall bra og produktene er kjempe fine og solide!Så bestemmer du jo alt selv så de blir jo så fine at ;) Har handlet der 3 gange og sluppet unna toll alle gangene da det har kommet i pakke i postkassa!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sukk..GDer er så fiine! :lol: Hvorfor kjøpte jeg ikke en slik en istedet? :D hihi

hehe nå kan du angre nå;) neida, synes du har en veldig staselig hund du også ;)

Nitro er jo bare kjempeherlig ;)

hihi nei jeg er så inmari gravid at å løpe i en ring må jeg vente en liten stund med, men har en liste skrevet ned her med utstillinger utover senhøsten. Gleder oss! Oscar er det bare bra med..men han spiser dårlig i varmen så litt tynn er han om dagen da.. men men..ikke noe ukjent problem blandt gd. Vet heldigvis at det går seg til igjen :)

aha skjønner, blir litt vanskelig det da :P si fra hvis du stiller i nærheten av Øslandet da, så kanskje jeg også er der :P mat har jeg hørt kan være et problem ja :P heldigvis har snuppa mi spist opp alle måltidene ho har fått av meg :) skikkelig matglad:P

De halsbåndene på vibri.com var jo skikkelig fine! Trur jeg kommer til å bestille noe derfra etterhvert...

der inne skal jeg ta en titt :P

Kita vokser og vokser ja...Blir en vakker ung GD! :P

hehe ja ho kommer seg, men savner det litt mer voksne hodet fortsatt :P

75 cm :wub: Åh himmel her vokser vi ja.... Fine Yakita :)

vokser ja! det skal være sikkert og vist!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

nå etter en lang uke uten nett er det på tide oppdattere :P vi har startet trening med prvat-timer nå:P har gått en del spor p de to siste treningene:)

men heer om dagen kom ho in og blødde fra begge frambeina :P fant ut at det var et sår på den store tredeputa og en på den pota som sitter litt oppe på foten...

så den som er oppe på beinet er bandasjert, eller så sleiker ho til det blør :whistle: det såret på pota grodde heldigvis fort, etter et par dageer var hun haltfri, uten bandasje til og med :P

i morgen skal vi til råde på utstilling med storesøss og Ailo, det blir skikkelig spennende:) og på søndag er det Kita sin tur :lol:

oppdretteren stiller 4 valper fra kullet til Kita, Yazzi, Ylbert, Ylva og Yawa:) så blir spennende å høre hvordan det går med dem også:P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...