Gå til innhold
Hundesonen.no

Pass av hund 4. - 13. januar


lenekw

Recommended Posts

Skal reise med min mor til Egypt fra 6. - 13. januar og trenger litt hjelp med pass av hunder!

Har 2 stk i Stavanger; 2 cavaliertisper (Lily og Lucie) på 7 og 9 år fra 4. januar til 13. januar. Den eldste kan pappa mest sannsynligvis passe, mens den yngste trenger fremdeles pass. Hun er gøyal, går klasse 2 lydighet og klasse 3 agility, er leken og matglad. Glad i folk og sånn. Så hvis noen har lyst til å passe henne mens vi er på ferie, gi beskjed! Hadde blitt veldig glad. Det vil selvsagt bli betalt en liten slant - som avtales på forhånd :)

Den tredje er en ett år gammel mudi, Susi, som bor i Ås. Samboeren min kan passe henne litt av og til, men hadde foretrukket om hun kunne være med noen andre som tar henne med på luftingser og gjerne aktiviserer henne litt mer. Hun er altså litt mer krevende og trenger noen som kan hund.

Sååå - hvis noen kunne tenke seg å hjelpe til, så send meg en PM eller svar på denne tråden. Eller om noen kjenner til noen som driver med hundepass/lufting i Ås-området

:rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du, nå synes jeg du er ordentlig slem her. Jeg er på ferie akkurat på den tiden jeg. Og jeg vil hilse på lille mudijenta! Ellers er jeg jo "Åsing" jeg og :) Og jeg har ikke engang sett nyeste tilskuddet ditt ennå. Er flau over at jeg ikke hadde fått det med meg. Hadde jeg hatt mulighet hadde jeg gledelig hjulpet til (men om jeg er kvalifisert er jo en annen sak).

Håper du finner ut av det :) Forøvrig må vi få gått en tur eller trent sammen en dag - vi bor jo tross alt ikke langt fra hverandre nå (sammenliknet med da du bodde i Stavanger liksom) :) Det tar vel maks en halvtime å gå?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det ville jeg gjort også. Eventuelt på IHA eller noe (henge opp lapp altså). Det er sikkert mange IHA-studenter som er med i studenthunden i alle fall. Eller så kan du jo sende en mail til studenthunden og spørre om de kan sende det ut til en mailingliste. Mange alternativer :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fin tradisjon! Har ikke pleid å sette noen spesielle mål for hundeholdet, men kanskje det kan hjelpe på motivasjonen for ulike ting. Så, her er mine ikke så ambisiøse mål for resten av 2025 (om enn litt sent, hehe): - Har en del hundebøker liggende som jeg gjerne vil komme gjennom. Jeg leser igrunn lite bøker generelt, så blir ganske fornøyd hvis jeg kommer gjennom 2 i løpet av de neste 5 månedene - Sydney har muligens ikke så altfor lenge igjen, så hovedmålet blir å gi henne en så god pensjonisttilværelse som mulig og gjøre mitt beste for å holde henne i god helse.
    • Ja, det ble tre dager av 2025 det... Så her må det oppdateres med nye mål for 2025 for frøken Lilje: Blodspor: - Starte AK Nosework: - LGT - Merkeprøve(r) Kurs: - Passering - Nesearbeid (spor/søk) - Apport for moro skyld?    
    • Mitt forslag er å døyve smertene med en ny valp eller en voksen omplassering med en gang hun går, så slipper du ha det helt ****** alene. Jeg har prøvd begge deler. Det var mye bedre for meg å ha fokus på ny hund med en gang enn å få tid til å savne. De er jo alltid der i minnene og en savner dem, men en ny som krever oppmerksomheten tar den verste brodden ut av smertene. Personlig kunne jeg aldri hatt en ny som liknet for mye. Det blir awkward for meg. Andre velger samme homogene rase om og om igjen. Jeg synes ihvertfall det er langt bedre å ha ny hund å ta meg av med en gang, enn å være uten i lengre tid.
    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...