Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nydelige bilder! Syns også han ser flott ut i kroppen til å være så ung. Ikke alle aussie-ungdommer som gjør det!

Har du blitz forresten? Du tar så stilige innebilder!

  • Svar 399
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fantastiske nyheter! Vidunderet mitt Kodak, har A hofter og A albuer!

Nei, Kodak har ikke blitt pappa, hvordan det? Men han får snart damebesøk av en tispe fra Australia, så det blir spennende og se om det kommer noen mini Kodak'er snart - - - Nå er våren også

Posted Images

Skrevet

Takk :wub: Nei, har ikke det.. Men håper å få kjøpt eksternblits :D

Magien med innebildene var vel sol lyset som kom inn gjennom vinduene ;)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Har jo helt glemt å skrive her på Kenzos side at han fikk CK på NKK Harstad utstillingen, kom på 2. plass.

Og vi er begge to storfornøyde med våres første utsilling! Han var jo så flink og rolig, det gikk ikke som jeg hadde forventet, det mye bedre faktisk! :wub:

IMG_4352.jpg

Også kommer det litt bilder av sjarmøren min:

IMG_4402.jpg

IMG_4423.jpg

IMG_4457.jpg

IMG_4489.jpg

IMG_4491.jpg

IMG_4512.jpg

Skrevet
Fineste Kenzo det! :P Gratulerer med CK. :P

Tusen takk! Ja det var kjempe gøy å få CK, Kenzo var jo så flink! :P

Kråkejakt er det morsomste i verden, sant Kenzo? :P

Mvh. My

Det kan man trygt si! Kenzo: "Det er fantastisk arti å jage de dumme kråkene" :P

Tror han hadde syntes det var enda gøyere om de var to aussier som fikk dratt på en liten kråkejakt. :P

Skrevet

Da har jeg og Kenzo klart Bronsemerket i agility! :wub:

Og her er to bilder der Kenzo og Happy er på playdate, det syntes nok begge to var VELDIG koslig! :ahappy:

IMG_4576.jpg

IMG_4624.jpg

Skrevet

Takk takk! Er bra stolt over blå'gutten min :ahappy:

Også glemte jeg jo å skrive at vi brukte 56.7 sek på 16 hinders slalåm med 0 vegringer

Skrevet

På lørdag stilte jeg ut Kenzo i Kvalsund, denne gangen gikk det ikke så bra. Han fikk blå, dommeren syntes han var for høy(6 cm for høy), dvs at Kenzo skulle ha vært 51 cm høy, det syntes jeg selv var litt lavt. men men.. Vi prøver igjen i juni, da skal vi bli dømt av Dan Ericsson. Noen som har hatt han som dommer?

Og litt bilder må jo også legges her enda :)

IMG_5096.jpg

De to er så søte sammen!

IMG_5087.jpg

IMG_5081.jpg

IMG_5045.jpg

IMG_5044.jpg

IMG_5038.jpg

IMG_5024.jpg

IMG_5022.jpg

IMG_4775.jpg

Ikke så lett å få han til å stå pent, samtidig som jeg skal prøve å ta litt bilder :P

IMG_4833.jpg

IMG_4832.jpg

IMG_4836.jpg

IMG_4863.jpg

Skrevet

Idag er Kenzo hele 10 månder gammel! Min kjekke lille blå gutt som snart er voksen. Igår løftet han foten for første gang da han tisset, og har begynt å markere masse med å skrape på bakbeina. Men enda er han en barnslig liten baby i oppførselen ellers! :)

10mnd1.jpg

Skrevet

Hehe, ja han er jo det da! :) Han er fra Kennel Colored Melody.

Nei, desverre har jeg ikke det, skal prøve å få tatt bilder i morgen når vi er på agilitykurs :wub: Så kan jeg jo legge ut her.

Skrevet

Jeg hadde faktisk tenkt å dra på utstillingen i Kvalsund å kikke :) (har aldri vært på utstilling, faktisk), men så hadde jeg ikke anledning likevel dessverre. Dumt. Så på programmet for helga, og hadde kjempelyst til å se (bl.annet) CC'ene... :wub:

Veldig fin var han i alle fall!

  • 4 weeks later...
Skrevet

Da har Kenzo lært seg et nytt triks! Nemlig å bukke, lærte det super kjapt! :flowers: Kanskje vi bør prøve oss litt med freestyle! ^^

3570369945_aa47ff0534.jpg

Også har han også lært å holde apportbukken, skal trene en stund med bare det å holde apportbukken, så etterhvert prøve å gå videre.

IMG_6273.jpg

Ellers så legger jeg ut bilder jeg har tatt i det siste.

IMG_5952.jpg

IMG_5964.jpg

IMG_6010.jpg

IMG_6057.jpg

3566289291_8c82bc4351.jpg

3566299193_86dd0e0e97.jpg

3567094460_c90f7ca142.jpg

3567096944_4ab2c935fd.jpg

3567113156_6963805140.jpg

Skrevet

Veeeldig fine bilder i denne tråden ! :)

Utrolig kule tegninger på de. Vakkert ansikt på 17mai gutten ;)

PS:

Utrolig kul signatur på bildene dine. Du som har laget?

*ønsker seg*

Skrevet
Veeeldig fine bilder i denne tråden ! ;)

Utrolig kule tegninger på de. Vakkert ansikt på 17mai gutten :P

Takk takk ;)

PS:

Utrolig kul signatur på bildene dine. Du som har laget?

*ønsker seg*

Hehe, ja ha laget den selv. Ble ikke akkurat slik jeg

hadde tenkt, men men :)

Også må jeg jo informere om at i går da jeg og en venninne gikk tur med Kenzo sent på kvelden, må vel ha vært i 01.30 tiden. Så har Kenzo klart å skade seg i poten, det strømmet med blod. Og vi ringte til dyrlegen, fikk ikke time før tidlig på dagen, kl 11.

Da vi kom fram til dyrlegen blødde det fremdeles, men mindre. En STOR stygg kutt hadde han fått. Det var nesten skjært gjennom hele tredeputen. Måtte desverre bli sydd, 11 sting ble det.

Nå ligger stakkar gutten min i buret sitt og piper nå når bedøvelsen er gått bort..

Skrevet
Også må jeg jo informere om at i går da jeg og en venninne gikk tur med Kenzo sent på kvelden, må vel ha vært i 01.30 tiden. Så har Kenzo klart å skade seg i poten, det strømmet med blod. Og vi ringte til dyrlegen, fikk ikke time før tidlig på dagen, kl 11.

Da vi kom fram til dyrlegen blødde det fremdeles, men mindre. En STOR stygg kutt hadde han fått. Det var nesten skjært gjennom hele tredeputen. Måtte desverre bli sydd, 11 sting ble det.

Nå ligger stakkar gutten min i buret sitt og piper nå når bedøvelsen er gått bort..

Off da, hørtes ikke godt ut!

God bedring til Kenzo gutten! :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...