Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilke triks kan hunden din?


LouDan

Recommended Posts

Skrevet

Buster kan å dø, han kan navn på lekene sine, han kan navn på tre fingre (bare sier en til tommeln, to til pekern osv, så snart kan han telle å), han kan å rygge veldig bra, tunnel mellom bena, og han gir suss og klemmer. Det KAN han nå.. holder på å lære litt annet forskjellig og, som han ikke helt skjønner enda..

Skrevet

Gi nuss :cry: Fortrinnsvis med munnen lukket...Det er ikke noe behagelig når han gliser samtidig,da skaller han tenna hardt på munnen min og jeg har faktisk begynnt å blø i leppa av det..

Han er veldig flink til å smile når han skal gjøre noe morsomt så jeg ber nesten aldri om nuss lenger.... :roll:

Mvh Annette

Skrevet

kitha kan sitte på baken

rull rundt

hoppe igjenom rokkering

finn rett eggekopp for og få go biten

ligge rolig under pledd til jeg sier hvor er kitha

ja og flere triks da

siko trener jeg hopp med da bare for moro skyld da.

også kan de alle sammen enkle trisk som gi labb og div

Guest Hyper_Bærta
Skrevet

Milo kan:

Sitt

Bli

Dekk

stå

kom

gi labb

gi andre labb

hopp

på to

få suss

Skrevet

dø, rulle rundt, sitte bamse, knele, hoppe, stå på to, ha godbit på nesen, ha godbit i munnen, ta av og på lokket på en kasserolle, hjelpe oss med klesvasken(ta opp sokker og ting vi mister), levere ting fra meg til samboern som er i et annet rom, finne nøkklene :cry:

Skrevet
Buster kan å dø' date=' han kan navn på lekene sine, han kan navn på tre fingre (bare sier en til tommeln, to til pekern osv, så snart kan han telle å), han kan å rygge veldig bra, tunnel mellom bena, og han gir suss og klemmer. Det KAN han nå.. holder på å lære litt annet forskjellig og, som han ikke helt skjønner enda..[/quote']

skal vi se... eliabeth glemte...

sitte bamse begynner han å skjønne bra...

han fungerer også som bud-hund mellom oss, levere ting...

han kryper...

gobit på nesen...

å sove............................... #-o latsabben...

Skrevet

Det kuleste trikset Tequila kan er å vinke! Hun står på bakbena samler forlabbene og vinker med de!!! :cry:

Gir suss

Når jeg spør henne Hva sier du? Så kommer hun med noen merkelige lyder, også skravler hun skikkelig.. Jada, vi har lange intelligente samtaler...! :roll:

Skrevet

- sitte bamse

- nuss

- rulle rundt

- touch

- krype

- bukke

- snurre rundt

- slalom mellom beina (når jeg står stille og når jeg går fremover)

- vinke med høyre labb

- vinke med venstre

- gi høyre labb

- gi venstre labb

- gå og legg deg (der jeg peker)

- finn buret

- finn klikkeren

- finn kurven

- rygge

- åpne kjøleskapet

- hente brus i kjøleskapet

- lukke kjøleskapet (hun blander de to kommandoene, så derfor tar jeg de hver for seg)

- ta inn og ut klær av vaskemaskinen

- kaste ting i bosset

- slå på stereoanlegget

- slå på vannet i springen

- trekke i snoren på do

- slå av tv´en

- hente andre hunder

- hente ting jeg peker på

- hente leken på kommando

- vanne blomstene med hageslangen

- gå mellom beina mens jeg rygger og går fremover

- gjemme seg bak labben

- spille dø (trener på at halen skal være rolig også :cry: )

- grave på kommando

Og sikkert litt til jeg ikke kommer på i farten :? Også har vi jo vanlig konkurranselydighet og sånt da...

Skrevet

-Gi labb

-Gi venstre labb

-gi høyre labb

-danse (jeg sier danse og hun snurrer mange ganger rundt)

-Sitte bamse

-opp på to (opp på bakbeina)

-vinke hadet (når hun gidder)

-Ligge død

-Rulle rundt

-Gå og legg deg

-Være flau

-High five

-Sparke ball

Hverdagsige ting:

-Fri ved foten (når hun gidder)

-Innkalling

-"kom" (løper mot meg) "bli" (stopper opp med en gang)

-Dekk fra avstand (jeg står mange meter unna og gir kommando)

-Sitt fra avstand

-Stå fra avstand

-Stå

-Bli

-Dekk

-Sitt

Skrevet

Valpen kan ikke så mye enda, bare sitte.

Gamlemor, Lisa, har fått hukommelsestap etter slag, så hun kan bare sitte og gi labb :P

Men det hun kunne før slaget var(ihvertfall de jeg vet):

-Navn på folk hun kjente godt

-Sitte

-Bli

-Dekk

-Kryp(f.eks under en stol)

-Rulle rundt

-Ordet gjest, ble glad når hun hørte gjest

-"Det kommer noen!"

-Hytta(hun elsker å være på hytta for der kan hun bade(= )

-Gi høyre og venstre labb

-Hoppe

-stå på bakbena

-Danse

-Gå og legg deg

-Navn på lekene sine

-Apportere

-Hente lekene sine

-Sitte med noe(f.eks. godteri) på snuten

-Rygge

-Bjeffe på kommando

-Finne halsbånd/lenke

-Passe huset (hadde noen snekkere i huset en gang, som var hos oss hele dagen, og da de skulle inn der hun var begynte hun å knurre og flekke tenner så de måtte hente meg, som var i etasjen over, fordi de var redde for henne .(Hun er egentlig verdens snilleste. Men hun tar oppgavene sine seriøst, hehe)

Skrevet

Tequila kan mer en bare triks da... :wink:

-sitt

-dekk(smeller ned)

-legg deg(kan legge seg der hun vil,innen rimelighetens grenser da...)

-kom hit(sjelden jeg bruker ord egenlig. Plystrer eller smatter)

-vent

-bli

-hadet(sier det bestandig når jeg går fra henne hjemme så hvis mot formodning hun ikke kommer når jeg roper ute så sier jeg hadet!)

-gå ut

-gå inn

-ut av kjøkkenet

-ikke tigg

-ikke mas

-alle klasse 1 øvelsene (stå'n er ikke heeeelt inne enda da...)

-alle hindrene på ag banen

-touch

-teller på fingrene mine (fortsatt under innlæring)

-finner ballen og filla

-hoppe helt opp på meg når jeg står

-ligger rundt nakken min som en boa (veldig greit på steder med maaaange mennesker som ikke ser henne og dermed tråkker på henne)

-gå ned av sofaen

-ikke vær kjærring (blir flittig brukt når vi møter store "skumle" hunder :roll: )

Har sikkert glemt noe...

Skrevet

Odin kan nomal "folkeskikk"..-mye av det dere ramser opp her - gidder ikke ramse alt opp selv da..hehe...(latskap lenge leve)

-en av tingene som er greit,sånn utenom det vanlige,er at han bjeffer på kommando.

Ogsenest idag fikk jeg skryt av en gammal dame med turstaver - vi lekte apport med ene leken hans,og når hun med følge skulle forbi så måtte jo gutten sitte pent. helt normalt for meg, men hun satt pris på det,og sa det til meg.

:P

Skrevet

Av triks:

Rulle rundt

Danse

Slalom

"Skamme seg"

Lukke skuffer

Hands up

Give me 5

Give me 10

Nuss

Danse

og masse masse meir :P

Skrevet

Dette er sånne morsomme triks da..

Luna kan:

* Gi labb

* Rulle rundt

* Spille dø

* Slalom gjennom bena

Jenna kan:

* Gi labb

* Rulle rundt

* Danse

* Gi en labb, to labb

* Spille dø

* bjeffe på komando

* Krype

* Slalom gjennom bena

++ Mer..

  • 2 weeks later...
Skrevet

uten om agility og lp og hverdags lydighet som å hoppe inn buret og vente osv..

snurr

pang med fingen og at vi skyter han med sånn gevær som lager lyd

finne tygge knuten sin hvis vi leke knurrer til han

gime five

stå på to

gjemme hodet i labben

slå på hånden som godbiten er gjemt i

touche forskjllige ting

Gi labb

gi nuss også når jeg står oppreist så tar han sats fra bakken og kysser meg på munnen.

gå å legge seg

hvoor er puusen! da bjeffer han

hmm sikkert masse mer men kommer ikke på alt i farten

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for et veldig fint og beroligende svar. Det betyr mye å høre det fra noen som har litt erfaring med hvordan oppdrettere tenker. Diva er akkurat sånn du beskriver en trygg voksenhund. Vi har aldri hatt problemer med henne ingen utagering, ingen aggresjon, ingen ressursforsvar eller noe som helst i den retningen. Hun er en hund som alltid har vært stabil rundt både folk og andre hunder, og hun har vokst opp med små hunder rundt seg helt siden hun var valp selv. Hun er typen som går mellom hvis to hunder bråker, men uten å lage noe drama ut av det. Bare rolig og tydelig. I tillegg er hun vant til et veldig rolig og forutsigbart hjemmemiljø, siden det alltid er noen hjemme på grunn av hjemmekontor. Hun får masse nærhet, rutiner og trygghet, og det smitter veldig over på hvordan hun oppfører seg. Det er nok mest meg som syns det er litt skummelt å bli dømt før folk faktisk har møtt henne. Jeg vet jo at hun er en fantastisk hund, men man hører så mye forskjellig, og jeg vil ikke at noen skal misforstå situasjonen. Jeg kommer til å fortelle oppdretteren om Diva når vi vet at sjansen er større for at vi faktisk får valpen, så det ikke blir unødvendig stress eller misforståelser. Men det du skriver roer meg veldig. Det er godt å høre at en trygg voksenhund som Diva faktisk kan være et pluss, og ikke noe negativt.
    • Det du beskriver er dessverre ganske vanlig hos valper i den alderen, og det betyr ikke at du har gjort noe feil. Noen valper takler alenetrening helt fint, mens andre trenger mye lengre tid enn det «boka» legger opp til. Det viktigste nå er å unngå at han får panikk hver gang du går, for det kan gjøre treningen tyngre for dere begge. Når en valp hyler sammenhengende i 30 minutter, så er det et tegn på at han ikke er klar for det nivået av alenetid ennå. Det handler ikke om stahet, men om at han blir oppriktig stresset. Da er det lurt å gå noen steg tilbake i treningen og gjøre det lettere for ham. Noen ting som ofte hjelper: •     Start helt på nytt med bittesmå steg, og hold deg på det nivået han faktisk mestrer. Det kan være 5 sekunder, 10 sekunder, 30 sekunder – det er helt greit. Det viktigste er at han opplever at du alltid kommer tilbake før han får panikk. •     Unngå bur akkurat nå, siden du allerede ser at det gjør ham mer stresset. Det er ikke alle valper som finner ro der. •     Gi ham et mindre område, men ikke bur. Et valperom, grind eller et avgrenset område kan gjøre det lettere for ham å finne ro. •     Tren på ro før du går. Mange valper blir mer stresset hvis det skjer mye aktivitet rett før du forlater leiligheten. •     Gå ut og inn mange ganger uten at det betyr noe. Ta på sko, gå ut, kom inn igjen. Gjenta til det blir kjedelig for ham. •     Bruk lyder som gjør at han ikke føler seg helt alene. Radio, hvit støy eller en vifte kan hjelpe noen valper. Når det gjelder jobbsituasjonen: Det er helt forståelig at du må på jobb, men valper på 15 uker klarer som regel ikke å være alene i lange perioder uten at det går utover tryggheten deres. Hvis det finnes noen muligheter for midlertidig hjelp nabo, familie, hundepasser et par timer, eller en venn som kan stikke innom, så kan det gjøre en enorm forskjell mens dere trener. Du gjør så godt du kan, og det er tydelig at du prøver å gjøre dette riktig. Det viktigste nå er å ta det i hans tempo og unngå at han får panikkopplevelser som setter dere tilbake. Det blir bedre, men noen valper trenger litt mer tid og litt mer støtte i starten. eller så vil du oppleve med at du vil få en hund som er stresset og kan bli `farlig` når han blir stor. om du har skaffet deg valp og ikke viste at valpen ikke kan være alene, så kanskje tenke på å sette den bort til noen som kan ta seg av den til den har blitt større. veit mange kan få det til og funke. men fleste hunder som vokser opp med å være alenen så mange timer av dagen sliter ofte med stress og sånnt ting.  det er ikke enkelt men noen ganger må man tenke på dyre og ikke seg selv, så kan være lurt å kanskje finne noen. se eter barnevakt eller hundebarnehage. for å sette en liten valp så lenge alene er ikke bra for han. jeg håper du finner ut av det og at han slipper unna å bli en nærvøs hund som voksen. ikke ment vondt eller sårende 
    • Det er jo nettopp det jeg sier, at de færreste har mulighet til å være hjemme fra jobb i 6 mnd. Hvis du leser litt rundt på forumet her vil du se ulike løsninger. Noen har med hunden i bil og lufter i pausene. Såklart uaktuelt i denne kulden. Noen har venner, naboer eller familie som passer halv dag eller stikker innom og lufter. Noen har hjemmekontor eller kan ta med hund på jobb. Når man er flere i familien har man kanskje mulighet for å tilpasse slik at noen starter sent på jobb, andre tidlig, og/eller har barn som kommer hjem fra skolen og lufter hund. Det er mange løsninger. Men det er ikke naturlig å forvente at den 4 mnd gammel valp skal kunne være alene hjemme en hel arbeidsdag. Om du ikke har mulighet for å tilrettelegge dette er det stor fare for at hunden utvikler separasjonsangst og ikke kan være alene i det hele tatt. Det er 20 år siden jeg fikk min første  hund, jeg har vært aktiv i hundesport og ulike hundemiljøer, og alle som har skaffet seg valp har planer og løsninger for dette. Som du også vil finne på forumet her vil alle som spør bli anbefalt å ha en plan og ikke forvente at en valp kan være alene hjemme en hel arbeidsdag.  Og så kan du jo se på finn.no hvor mange unghunder som omplasseres fordi de ikke "får tiden til å gå opp". Det er mange av disse "normale menneskene" som ikke har hatt en god plan for alenetreningen når de har skaffet seg hund.
    • Ja, jeg går gode turer først, og aktiviserer han. Gir han kong eller tyggebein når jeg går. Prøvd å lage en god rutine hjemme.  Men at du sier jeg skal levere hunden tilbake fordi jeg må på jobb, det blir for dumt! Han er 4 mndr, og ytterst få mennesker har mulighet til å være så lenge hjemme.  Rart så mange bikkjer klarer seg greit i hverdagen egentlig,  mtp at alle må være hjemme minimum 6 mndr(noe ganske få har vært..)  Og ikke alle har mulighet for å dra hjem fra jobb i lunsjen, eller ha bikkja med på jobb.. Hvor er dere normale mennesker med hund henn? Er dere ikke på forumer kanskje? Er dere jeg gjerne ville hørt fra..
    • Jeg skjønner ikke at en oppdretter skal se det som noe negativt at dere har en trygg, voksen hund fra før. Ja, det er noen som har fordommer, men hvis hunden faktisk ikke har noe problemer med utagering eller aggresjon hverken mot folk eller andre hunder, eller ressursforsvar eller andre ting, så vil de fleste seriøse oppdrettere se det som positivt. "Dominant" er et ord som trigger veldig mange diskusjoner i hundemiljøer. En dominant hund lager ikke bråk, den kan "ta kontroll", men en dominant hund er som oftest en trygg hund som kan ha god innvirkning på de rundt seg. Hvis hunden din er den som kan finne på å gå mellom do hunder som bråker kan det godt være hun er dominant. Dominans i denne sammenhengen betyr ikke å undertrykke og bølle med, den typen adferd er det vanligvis utrygge hunder som har. Det er en stor misforståelse at dominant adferd hos hund er en dårlig ting og et tegn på "dårlig oppdragelse" eller at den prøver å ta over styringen i husholdningen. Det er ikke så mye å forklare, hvis du sier til oppdretter at dere har en stor voksen, trygg hund fra før så bør det bare være positivt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...