Gå til innhold
Hundesonen.no

Linker til uttalelser angående avl på kosehunder


Inustaff

Recommended Posts

Holder på å skriver en tirade om dette temaet til en person som driver oppdrett av kosehunder.

Jeg trenger backup med andres uttalelser,slik at jeg ikke virker som en særing som bare skal være negativ.

Husker ikke hvor trådene ligger,så vær grei og hjelp meg..SÅ jeg kan linke til maaange ting.

Jeg prøver å poengtere at det kun er uvitende mennesker som kjøper hund fra foreldre som er uten stamtavle,ikke testa for noe av arvelige sykdommer osv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Linker til tråder om blandingsavl,eller avl på hunder uten helsesjekker osv.

Ei venninne fra gammelt av driver visst med dette fant jeg ut,og har 3 hunder i avl som ikke er sjekka for noe,og 2 har ikke stamtavle.Jeg ville henvise til linker om hva verden mener,i tillegg til at jeg selv skriver noe om det.

Hun har visst ikke peiling på hvilke sykdommer som forekommer på rasen sin en gang,og synes ikke det er vits i noe fordi det er familiehunder.

Ble veldig engasjert ovenfor henne..men finner ikke en eneste tråd der det står om hvorfor man ikke skal gjøre sånt.

For det er jo tatt opp mange ganger,men hvor her på forumet vet jeg ikke?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Denne har jeg ikke lest igjennom, men den handler i alle fall om blandingshunder og blandingshundavl.

Og her er en tråd du har startet en gang i tiden.

Her er det noen som vil pare tispa si med en annen rase.

Grunner for å avle.

Om avlskrav for rasehunder.

Nok en tråd du har startet.

En tråd om å ha valper på tispa, bare fordi.

Kritikk av dårlige oppdrettere.

Det er bare å bla seg gjennom debattkjelleren, og Avl&Oppdrett, så finner du MASSE! Det er det jeg har gjort her, er ikke alltid denne søkefunksjonen finner alt jeg leter etter. Husk å velg at forumet skal vise alle tråder/sider som noen gang er skrevet/laget. Det gjør du helt nederst i forumet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
    • Har han en teppebit fra oppdretter, og et teppe/pledd å krype inn i? Ja, det blir nok tygget i stykker, men er greit om han har et lunt sted å lage seg et "rede". Husk at han antageligvis er vant til å sove i en varm haug av valper. Utviklingen går fort i denne alderen, og jeg ville gitt ham noen netter til med selskap i valpebingen.  Går dere ut med ham om natten? En mulighet er å ta ham med ut når han våkner, la ham tisse, og så gå inn igjen og legge ham i valpebingen og dere utenfor.
    • Går nok bra. Følg med på formen, men jeg ville ikke bekymret meg så lenge allmentilstanden er ok.
    • Hei!  Hadde kokt torsk til hundebassen min ca klokken 12 i dag, rett før jeg skulle reise på jobb… da var han ikke sulten og spiste det ikke. Leverte han til pass, dro på jobb og hadde helt glemt at der var fisk i skåla når jeg slapp han inn døra hjemme… han sprang selvfølgelig rett til skåla og innhalerte fisken, som da har stått ute i snart ni timer😫😫 Han viser ingen tegn på forgiftning foreløpig, men det er jo bare ca en time siden han spiste den også..  Er dette veldig farlig? Kan jeg avvente, eller må jeg ringe vetrinærvakta så han får brekningsmiddel??    Liten yorkie, 2 år 
    • Hei. Vi har en valp på 9 1/2 uker som er veldig selvstendig på dagtid. Finner roen alene i senga si eller buret. På nattestid er det verre. Vi har sovet på madrass i valpegården, han har et bur som står åpent og lå fint i buret sitt de første fire nettene uten problemer. Men de siste nettene vil han ikke sove i buret og kommer å legger seg på madrassen sammen med oss. Vi har prøvd å legge oss på utsiden av valpebingen, men da bare hyler han og valpehjertet klarer ikke å høre på hylingen mer enn 15min. Han roer seg ikke hvis vi putter hånda inn eller noe. Vi har prøvd å gå inn når han er rolig og han sovner. Men med engang vi går ut våkner han og hylekoret er igang igjen. Tips og triks for å få han til å sove alene uten og ligge oppå oss?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...