Gå til innhold
Hundesonen.no

Golden valpen min...


Ville

Recommended Posts

Skrevet

Hei! jeg heter Mille og er en Golden Retriever på 11 uker, jeg er født 15. september og bor i vestfold...

jeg har allerede lært meg å sitte, på plass og nå øver vi på ligg...jeg hadde en gang en store søster som het Raja, men hun har jeg aldri møtt selv men bare hørt mange som prater om henne..(.Hun var også en golden retriever)

I januar begynner jeg på valpekurs og både jeg og mor gleder oss til det..

Under ligger det noen bilder av meg, er jeg ikke søt???..... :rolleyes:

post-4959-1228338432_thumb.jpg

Min første snø-opplevelse

post-4959-1228336976_thumb.jpg

Her er det tatt et bilde som skal brukes til julekort, jeg ville ikke ha nisselua på hodet, så det ble i munnen i steden..... :lol:

post-4959-1228337308_thumb.jpg

Skrevet

Så hærlig den var !

Hadde en golden fra vervik kennel, en ekte isbjørn jeg måtte avlive for ca. ett år siden.. Veldig trist :icon_confused: Valpen din likner i grunn ganske mye på han :lol:;)

  • 4 weeks later...
Skrevet

Nå kan dere tro jeg har blitt større...Nå er jeg blitt 3,5 mnd og veier 17 kg.

Legger ved noen søte romjuls bilder jeg tok på hytta...

post-4959-1231524657_thumb.jpg

post-4959-1231524614_thumb.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
    • Hunder lever fint med tre ben, jeg ser ikke at en amputert tå vil utgjøre store problemer for en såppas sprek rase. Hvis hunden ellers er frisk og sprek ville jeg gjort det, selv om den er godt voksen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...