Gå til innhold
Hundesonen.no

Golden valpen min...


Ville

Recommended Posts

Skrevet

Hei! jeg heter Mille og er en Golden Retriever på 11 uker, jeg er født 15. september og bor i vestfold...

jeg har allerede lært meg å sitte, på plass og nå øver vi på ligg...jeg hadde en gang en store søster som het Raja, men hun har jeg aldri møtt selv men bare hørt mange som prater om henne..(.Hun var også en golden retriever)

I januar begynner jeg på valpekurs og både jeg og mor gleder oss til det..

Under ligger det noen bilder av meg, er jeg ikke søt???..... :rolleyes:

post-4959-1228338432_thumb.jpg

Min første snø-opplevelse

post-4959-1228336976_thumb.jpg

Her er det tatt et bilde som skal brukes til julekort, jeg ville ikke ha nisselua på hodet, så det ble i munnen i steden..... :lol:

post-4959-1228337308_thumb.jpg

Skrevet

Så hærlig den var !

Hadde en golden fra vervik kennel, en ekte isbjørn jeg måtte avlive for ca. ett år siden.. Veldig trist :icon_confused: Valpen din likner i grunn ganske mye på han :lol:;)

  • 4 weeks later...
Skrevet

Nå kan dere tro jeg har blitt større...Nå er jeg blitt 3,5 mnd og veier 17 kg.

Legger ved noen søte romjuls bilder jeg tok på hytta...

post-4959-1231524657_thumb.jpg

post-4959-1231524614_thumb.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...