Gå til innhold
Hundesonen.no

Trening i Trondheim


Evot

Recommended Posts

Skrevet

Da skal jeg og noen flere trene på søndag klokken 14 på Ikea. Da kan de som vil komme og trene hund. Vi klikkertrener. Det blir egentrening så det er greit å ha en liten plan på hva man skal gjøre. Noen trener i lydighet klasse 3/elite, mens jeg er bare på grunnferdigheter/apellmerket. Om noen trenger hjelp så er det lov å spørre. Greit å ha bil med bur så hundene kan ha litt pause innimellom. Om ikke annet så er det flere med bil, bare ta med bur, bil får man låne hvis stor nok plass da. Ikke nødvendig, men greit hvis man trenger å diskutere litt.

Vi får se hvor mange som kommer og interesse for evt. mere seriøs plan for de som vil når vi kommer dit.

www.flyingdog.no

post-4210-1227951730_thumb.jpg

Skrevet

Dette hørtes jo veldig kjekt ut :icon_redface:

Vi har veldig lyst å prøve å trene lydighet, men har ikke fått somla oss avgårde på noe kurs, så vi kan egentlig ingenting. Imorgen sitter jeg antagelig og skriver eksamensoppgave når dere trener, men håper vi kan være med senere en gang, om ikke annet så for å se og lære litt :(

Skrevet

Kan hende eg og Holly kjem ein tur, dersom eg ikkje blir for gåen av å vaske ned heile leiligheita.

Vi har berre trent heilt grunnleggande hverdagslydigheit, men er interessert i å trene og lære meir. Vi har ikkje trent noko spesielt med klikkar før, men er interessert i den metoda å trene på.

Skrevet

Neste søndag klokka to på Travbanen var vel planen? Jeg skal ikke ivei selv, men hvis det blir like bra oppmøte som idag er det da ikke verst :)

Vi var vel en 8 stk tror jeg?

Skrevet

Får man ikke være med om man ikke har klikkertrent hund? (altså, ingen av mine hunder er klikkertrent 100%)... I det første innlegget som virker det for meg som om det kun er for dere som har klikker-hunder...

Vi klikkertrener
Skrevet

Tror ikke noen "bestemmer" sånn sett :ahappy:

Bare å komme å trene slik man vil tenker jeg. Pointet er vel at det er kjekt å trene med forstyrrelser + at noen (les: meg fx) trenger en dytt for å komme seg ut å trene.

Kom kom! Dess flere osv.. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...