Gå til innhold
Hundesonen.no

Morn!


Guest Just me!!

Recommended Posts

Guest Just me!!
Skrevet

... følte for å ta en ny presentasjon da jeg har vært borte så lenge og det har kommet på mange nye medlemmer. (:

Jeg heter da Marianne, er 16 år og kommer fra Oslo. Har alltid vært interessert i hund, til tider litt varierende, men er nå blitt litt hundejente igjen (trust me, gutter suger). <_<

Archie fikk vi... åh, dæven så lenge siden at jeg nesten ikke husker, tiden går fort!... eh, 5 august 2006 var det vel. En fartsfylt dag med myye glede. Han er en utrolig morsom bikkje med mye terriersprell innabords som samtidig elsker å vri seg på sofaen dagen lang. Den første tiden gav han oss ferske hundeeiere ganske så mye hodebry og vi slet vel en stund med problemer med andre hunder. En vanskelig tid husker jeg, tvilte mye på om jeg burde hatt hund. Men, familien bestemte seg tilslutt for å kastrere dyret kjemisk, noe som gjorde ting litt enklere. Og nå i høst tok vi steget helt ut og gjorde bikkja enda mindre manndig! ;) Ikke en dag for tidlig. Nå kan han løpe LØS med andre HANNHUNDER og tisper, jeg blir rørt av bare tanken. Klumpen er like god som han ser ut til. Dette første til at vi nå har droppet utstilling, som faktisk ikke gikk så verst, men jeg vil gjerne prøve meg på agility!

Ellers er dyret betatt av husets Cruella DeVille, nemlig Pus. Hun liker bare seg selv og vet hva hun vil. Såå søt atte. Hun regjerer i andreetasje og han i første.

Jeg har uheldigvis klart å ødelegge kameraet mitt på en mystisk måte , så har ingen nye bilder å komme med. Men slik så i hvertfall dyrene ut tidligere i sommer, kan ikke si de har forandret seg sånn kjempemye! ;)

merketbilder135.jpg

20aprilarchie019.jpg

Wheaten-idioten min. <3

4mai08001.jpg

Kattekreket.

altmuligaugust093.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...