Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva må jeg ha?


ipadda

Recommended Posts

Skrevet

Det kommer helt an på hvordan du skal lage den og hvor du skal laste den opp. Jeg bruker forsåvidt ikke noe annet enn notisblokk (eller, banner/design bruker jeg ofte photoshop for å få laget - men hvis du ikke har det, kan du jo få noen her på doggis til å lage ønsket banner). Filene laster jeg opp på Freewebs, så jeg slipper å bruke ftp-program.

Du kommer langt med Dreamweaver (det har vel fremdeles "integrert" ftp-program?). Men det du trenger er et webhotell eller en konto på en nettside hvor du kan laste opp html-filene. Et webhotell trenger ikke å koste all verden, i alle fall ikke hvis du laster opp bilder i photobucket og således ikke bruker så veldig mange MB. Eventuelt kan du ha en gratiskonto hos f.eks. freewebs eller start.no hvor du laster opp siden din. Problemet med gratiskontoer er at det følger med reklame og/eller siden er ofte nede.

Skrevet

Om du vil lære html og css kan du bruke htmldog.com. Da trenger du kun notisblokk, og det regner jeg med PC-en din har fra før :sleep:

Skrevet
Jeg har Mac...

Og da har du ikke notepad, notisblokk eller noe sånt liggende der?

Uansett trenger du forsåvidt ikke det - Dreamweaver har både WYSIWYG (what you see is what you get), ren HTML og en kombiløsning. Det vil si at du kan kode direkte inn i Dreamweaver, og dessuten samtidig se hvordan siden blir seende ut.

Skrevet

For å lage bannere osv. kan du bruke Gimp.

One.com har webhotell/domene til ein veldig grei pris.

Ftp-programmet Cyperduck kan du bruke for å laste opp filane dine.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...