Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva må jeg ha?


ipadda

Recommended Posts

Skrevet

Det kommer helt an på hvordan du skal lage den og hvor du skal laste den opp. Jeg bruker forsåvidt ikke noe annet enn notisblokk (eller, banner/design bruker jeg ofte photoshop for å få laget - men hvis du ikke har det, kan du jo få noen her på doggis til å lage ønsket banner). Filene laster jeg opp på Freewebs, så jeg slipper å bruke ftp-program.

Du kommer langt med Dreamweaver (det har vel fremdeles "integrert" ftp-program?). Men det du trenger er et webhotell eller en konto på en nettside hvor du kan laste opp html-filene. Et webhotell trenger ikke å koste all verden, i alle fall ikke hvis du laster opp bilder i photobucket og således ikke bruker så veldig mange MB. Eventuelt kan du ha en gratiskonto hos f.eks. freewebs eller start.no hvor du laster opp siden din. Problemet med gratiskontoer er at det følger med reklame og/eller siden er ofte nede.

Skrevet

Om du vil lære html og css kan du bruke htmldog.com. Da trenger du kun notisblokk, og det regner jeg med PC-en din har fra før :sleep:

Skrevet
Jeg har Mac...

Og da har du ikke notepad, notisblokk eller noe sånt liggende der?

Uansett trenger du forsåvidt ikke det - Dreamweaver har både WYSIWYG (what you see is what you get), ren HTML og en kombiløsning. Det vil si at du kan kode direkte inn i Dreamweaver, og dessuten samtidig se hvordan siden blir seende ut.

Skrevet

For å lage bannere osv. kan du bruke Gimp.

One.com har webhotell/domene til ein veldig grei pris.

Ftp-programmet Cyperduck kan du bruke for å laste opp filane dine.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
    • Har vurdert Manchester terrier, Person russel terrier, brasiliansk terrier, og skye terrier. Tenker også på Pincher men hva er forskjellen mellom en pincher og Manchester terrier? De er ganske like utseende og størrelse. Vi vet at terriere har mere jaktinstinkt og er mere sta enn gjeterhund. Ønsker helst en av de største terrierne.
    • Hva er likheten mellom alle terrierene sånn generelt? Ønsker en terrier uten napping og vanskelig klipping. Børsting går greit. Hvordan er dem i forhold til gjeterhunder? Er oppvokst med det.
    • Så da har det ikke noe å si da? Kjekt å vite. Synes Lily er så fint navn.
    • Jøss, teksten din er veldig oppriktig og detaljert! 😊 Det merkes at du virkelig har tenkt nøye gjennom dine erfaringer og hva du forventer av hunden fremover. Det er spesielt hyggelig å se hvordan du analyserer tidligere erfaringer med corgien og puddelen og trekker egne konklusjoner – det vitner om at du er oppmerksom og bryr deg om dyret.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...