Gå til innhold
Hundesonen.no

Er hunden din utspekulert?


C.J

Recommended Posts

Skrevet

Min hund kan til tider være utrolig utspekulert, nesten så jeg blir helt paff over hvor smarte disse dyra er! Jenten min kan f.eks plukke opp et eller annet hun finner på gulvet og som hun vet utmerket godt at ikke tilhører henne. Når jeg så oppdager hva hun har i kjeften (nå for et par minutter siden en liten pappbit....) og går mot henne (og dyret har skjønt at nå er hun oppdaget), løper hun lynkjapt mot en eller annen leke og stapper den i kjeften og bare logrer :D

Det er ikke sjelden at hun kommer inn igjen fra hagen (dør inn til stuen) og bare tar seg en runde i stuen, går sakte mot oss med logrende hale (vi tror hun vil ha oppmerksomhet - hun sikter seg inn på et potensielt bytte) for så å kjapt gripe fjernkontrollen på bordet og smette ut døren... :)

Hun har gjort mange andre geniale ting, men som jeg ikke kommer på for øyeblikket. På hvilken måte er din hund utspekulert? Har hunden din noen gang lurt deg, sånn helt åpenbart?

Skrevet

Morsom tråd :D

Mona er veldig utspekulert!

Hun får sove på enten soverommet eller stua, etter hva hun selv vil. Hvis hun vet at vi har glemt en matbit på skrivebordet eller kjøkkenbenken, så bare ligger hun på gulvet, helt "kjempesliten" og gir meg et slapt blikk og vil ikke reise seg. Så da får hun jo sove der. Så går det kanskje ett minutt fra jeg har lagt meg i senga og skrudd av lyset, før jeg hører at hun reiser seg opp og plutselig gafler i seg ett eller annet (for det skjer ikke lydløst) :)

Ellers er det noe annet som også innebærer mat.

Hun tigger mye når vi spiser ved skrivepulten. Da pleier vi å sette hånda i brystet på henne og skyve henne bakover. Sleipe saken setter seg da rett ned på rumpa, for da vet hun at vi ikke klarer å skyve henne lenger bakover :closedeyes: Så da får hun allikevel sitte i nærheten av maten!

Skrevet

utspekulert med stor UUU! :rolleyes: En basenji er en veldig smart hunderase og dermed utspekulert vil jeg si.. hehe :-D I går hadde jeg en diskusjon med sønnen min om å ødelegge leker, noe han har gjort mye i d siste, og jeg var ikke blid. Bedre ble d ikke da jeg hørte at Loke var oppå stuebordet og drakk av koppen min...dunk, dunk dunk sa d. Jeg banka litt i gulvet og sa NEI men han bare fortsatte. I mitt gode humør trampa jeg ned og forlangte at han skulle legge seg i korga si med en eneste gang! Han gjorde motvillig d...men du skal ikke komme å fortelle en basenji hva han skal gjøre...åneidu! jeg traska opp for å snakke videre med sønnen min da d plutselig stinka skikkelig drit i hele huset...og joda... der hadde Loke "gullgutten til mamma" lagt fra seg visittkort i absolutt hele gangen ( og den er stor), bare for å straffe meg for at jeg kjefta på han... Snakk om stolt rase...hahaha :)

Skrevet
Mona er veldig utspekulert!

Hun får sove på enten soverommet eller stua, etter hva hun selv vil. Hvis hun vet at vi har glemt en matbit på skrivebordet eller kjøkkenbenken, så bare ligger hun på gulvet, helt "kjempesliten" og gir meg et slapt blikk og vil ikke reise seg. Så da får hun jo sove der. Så går det kanskje ett minutt fra jeg har lagt meg i senga og skrudd av lyset, før jeg hører at hun reiser seg opp og plutselig gafler i seg ett eller annet (for det skjer ikke lydløst) :)

Utrolig! Kom på enda en hendelse med Chantana. Hvis noen av oss spiser mat ved stuebordet, men må bare en kjapp tur opp eller ned i huset, vil Chantana som oftest følge etter ettersom hun er en rævdilter av dimensjoner. MEN - hun er meget klar over at det ligger igjen mat på bordet, og snur derfor og går lydløst opp/ned igjen så snart hun har fulgt personen opp/ned :D
Skrevet

Luna er bare utspekulert. Venter til jeg har gått til en annen etasje før hun sniker seg lydløst inn på bad/soverom/garderobe og henter ting. Venter til jeg har snudd ryggen før hun hopper på benker. Vet akkurat når jeg ikke ser på maten jeg la på magen, og slår til som en huggorm. Har ei hel endesløs liste med andre ting. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...