Gå til innhold
Hundesonen.no

Egg i signaturer!?


Silje

Recommended Posts

  • Svar 1.1k
  • Created
  • Siste svar
Skrevet
Haha, du er ikke lite innpåsliten! :rolleyes:

Nei, ikke du heller! :whistle: Neida, men det virker, fot-egget har fått stort hull! :(

;) dette tar jo helt av det! ;)

Ja, det gjør det, i vært fall for meg ! :P

Kanskje jeg også skal få meg et egg? Men tenk om det dør når jeg drar hjem i morgen, siden jeg ikke har nett :P :P

Hjelp..?

Jaa, skaff deg et egg! :P Tror ikke det dør så fort. Men jeg hvet ikke helt jeg :P

Skrevet
Synes disse babyene er treeege.... *utålmodig* :whistle:

Jeg er og utålmodig! :closedeyes: *Mase - Mase - Mase - Mase* :(

Jeeh, får gjørra det da. Om jeg skjønner noe. ;)

Edit: Må jeg stjele drageeggene til noen? :P

Det er ganske enkelt ;)

Edit: Nei, jeg tror det er noen som har tatt på et drage egg, så ble det avist av moren.

Tror du skal adoptere det! :P

Skrevet
Jeg er og utålmodig! :closedeyes: *Mase - Mase - Mase - Mase* :whistle:

Det er ganske enkelt ;)

Edit: Nei, jeg tror det er noen som har tatt på et drage egg, så ble det avist av moren.

Tror du skal adoptere det! :(

Jammen. Jeg vil ikke ha et som er grønt eller svart. Så kjedelig da gett. :P

Edit igjen: Næh, det er ingen egg til meg der. ;)

Skrevet
Synes disse babyene er treeege.... *utålmodig* :whistle:

*klikkah - klikkah - klikkah - klikkah - klikkah - klikkah - klikkah - klikkah*

Sånn, kanskje det hjalp litt. :(

Edit: SoppenCamilla, mammaen til egget ditt er en gulldrage! :P Tøft! ;)

Skrevet
Jammen. Jeg vil ikke ha et som er grønt eller svart. Så kjedelig da gett. :P

Edit igjen: Næh, det er ingen egg til meg der. ;)

Det jeg gjorde, var og trykke på "Cave" og da kommer det opp "Near the entrance to the cave, there are some abandoned eggs. If you don't want the dragons inside to die, you can take one of those instead."

Trykker på den, og så kommer det opp noen egg. Hvis de er kjedelige, så gjør du bare det samme igjen, å igjen, å igjen, å igjen, til du finner det egget du vil ha.

Hvis dette kommer opp "You expected to see some eggs, but there are none to be found." trykker du bare på Cave en gang til, og da bruker det og ordne seg :whistle:

Edit: Gratulerer med egg! :(

Skrevet
Det jeg gjorde, var og trykke på "Cave" og da kommer det opp "Near the entrance to the cave, there are some abandoned eggs. If you don't want the dragons inside to die, you can take one of those instead."

Trykker på den, og så kommer det opp noen egg. Hvis de er kjedelige, så gjør du bare det samme igjen, å igjen, å igjen, å igjen, til du finner det egget du vil ha.

Hvis dette kommer opp "You expected to see some eggs, but there are none to be found." trykker du bare på Cave en gang til, og da bruker det og ordne seg :whistle:

Yes, holder på med det nå. Har to like, men vil ha ett imellom de to, ett som er annerledes. :P

Edit: roya, oi! Ok! Skjønner ingenting, men sikkert tøft! :(

Skrevet
Yes, holder på med det nå. Har to like, men vil ha ett imellom de to, ett som er annerledes. :P

Edit: roya, oi! Ok! Skjønner ingenting, men sikkert tøft! :whistle:

Lykke til! ;) Skal trykke masse på eggene dine, siden jeg har trykket så mye på andres! :(

Skrevet
Lykke til! ;) Skal trykke masse på eggene dine, siden jeg har trykket så mye på andres! :whistle:

Takk! :( Skal trykke på eggene til folk jeg og!

Men nå skjønner jeg ikkeno. Da jeg trykka på den for å få egg, så kom det opp to drager! Og jeg vil jo ikke ha dragene, jeg vil jo ha eggene. Er ikke noe spennende når jeg ser de fra før! :P

Også skulle jeg stjele et Mystery-egg, men jeg var for treig. ;)

Skrevet

Det gjør jo ingenting om du får drager da, er jo det som kommer ut av eggene uansett. Men, dragene er som regel veldig vanskelige å få tak i. :whistle:

Mystery-eggene er stort sett vanlige egg, bare at det er en overraskelse hva slags egg det er. Hvis du kommer inn på abandoned-eggs-siden, der du finner eggene, kan du bare oppdatere og oppdatere siden, til det kommer noe du vil ha. Det du også kan gjøre, er å se på hva slags drager folk har, finne ut hva slags egg de kommer fra, og dermed finne ut hva slags egg du vil ha for å få de dragene du vil ha. :(

Hvis du går inn på Scroll, og klikker på View ved et av eggene dine, får du se navnet på mor og far(hvis de har en mor og far). Da kan du se på andre drager, og hva slags drage du kommer til å få, og sånn. :P

Skrevet
Ooh, den hvite og den grønne var kul! :whistle:

Hehe, takk! Den hvite er fra hvitt egg, naturlig nok, og den grønne er fra ikke det mørkegrønneste egget, og ikke det lyse mintgrønne heller, men det mellomgrønne. :P

Kennel XO : Hvordan kan du ha flere enn fire egg ? ;)

Hvis man har to profiler, med to forskjellige eposter. Den profilen min som heter 'roya', er jo naturlig nok bikkja si, ikke min! :( (og ja, hun ser på dragene sine av og til.. faktisk!) ;)

Nå har jeg klikka på eggene til alle! Denne var jo bare søtest, da! :P

Mmm, de er fra de lysegrønneste eggene! :P Det er de minste dragene, visstnok. :P

Edit:dobbeltpost

Skrevet
Ingen voksne drager på meg enda. Bare 3 dager til de dør hvis de ikke vokser opp :whistle:

*Klikke på alle dragebebisene*

Skrevet
*klikkah - klikkah - klikkah - klikkah - klikkah - klikkah - klikkah - klikkah*

Sånn, kanskje det hjalp litt. :whistle:

Edit: SoppenCamilla, mammaen til egget ditt er en gulldrage! ;) Tøft! :(

Gulldrage, tøft! :P

Jeg så forresten et bittelite hvitt egg på den der skaff ditt egg-greia. ;)

Det er et høneegg.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...