Gå til innhold
Hundesonen.no

Egg i signaturer!?


Silje

Recommended Posts

  • Svar 1.1k
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Fint om dere husker på reglene for signatur. Ikke la eggene gå lenger bortover enn 300 pixler (eks. tolv egg bortover er for mye).

Sett dem heller på to linjer, og så ha en tekstlinje under.

Skrevet

Ingen som kunne hjelpe? (aa)

Huff,skjønner ikke det her xp

1. Hvordan får man en signatur? oO

2. Hvorfor har noen av dragene foreldre og andre ikke? ;p

3. Bruker man mye tid på dette? xp

4. Er det lett å lære?

5. Hvordan starter man?

6. Kan samme person trykke flere gang?

Hohoi, må ha alt inn med teskje x'D

Må få laget et eget forum for folk med drager da :'D

Skrevet

Hvis det kun er egg, er det maks 11 på en linje. 12 vil bli mer enn 300 pixler.

Dragene tar jo varierende plass.. hvis jeg tar utgangspunkt i en lang en da, så blir det 5 drager maks på en linje.

Skrevet

Du får plass til to egg i høyden, men ikke to drager (jeg tok utgangspunkt i din grå).

Edit: Men det går an med egg på den ene linjen og en drage under/over.

Skrevet
Ingen som kunne hjelpe? (aa)

Huff,skjønner ikke det her xp

1. Hvordan får man en signatur? oO

2. Hvorfor har noen av dragene foreldre og andre ikke? ;p

3. Bruker man mye tid på dette? xp

4. Er det lett å lære?

5. Hvordan starter man?

6. Kan samme person trykke flere gang?

Hohoi, må ha alt inn med teskje x'D

Må få laget et eget forum for folk med drager da :'D

1. Gå inn på 'kontrollpanel' oppe på siden. Når du kommer inn der, så står 'rediger signatur' litt ned til venstre på siden. Får å få inn eggene, må du bruke koden på dem, da må du gå på 'wiew code' på hvert enkelt egg, kopiere teksten der, og lime inn på signaturfeltet.

2. Fordi noen egg er avlet fram av folk som har drager selv, andre bare 'dukker opp' fra hulen.

3. Nja, det bestemmer du da virkelig selv, jeg bruker litt tid, men det er fordi jeg ser etter nye, spesiell egg eller drager som dukker opp på siden.

4. Jeg personlig syntes det var lett å lære, er jo ikke så mye å gjøre annet enn å finne og få tak i egg, legge dem i signaturen her, og vente på at de klekker(inntil videre iallefall).

5. Du starter ved å registrere deg på siden, deretter finner du egg ved å enten klikke på de 'mystery' eggene som kommer opp på forsiden, eller ved å trykke det det står 'take one of those' i stedet. Velger du det siste alternativet, kan du velge mer i farger og slikt på eggene, og du får opp nye egg ved å oppdatere siden.

6. Det er jeg faktisk ikke sikker på, men jeg tror det? Men tror ikke det hjelper om du selv trykker. :P

Du får plass til to egg i høyden, men ikke to drager (jeg tok utgangspunkt i din grå).

Edit: Men det går an med egg på den ene linjen og en drage under/over.

Takker og lovpriser O store IW, som har svar på tilnærmet alt! ;) Det fungerer fint, for da kan jeg ha 4 egg oppe, og så drager nede. ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...