Gå til innhold
Hundesonen.no

Hallo alle sammen!


SiriEveline

Recommended Posts

Skrevet

Hvor skal jeg starte?

Jeg er en jente på 19år.. jeg vet at noen har trodd at jeg er gutt pga nicket (men det skulle egentlig være navnet på hunden min, men så ble det tispe istedenfor).

Så akkurat for tiden bor jeg hjemme hos familien med en kleiner münsterlander. Men allerede på fredagen flytter jeg for meg selv (eller med en venninne da) på leilighet. Da jeg har ventet på en mulighet for å skaffe meg en egen hund lenge nå var dette sjansen (ønsket om to hunder på en gang hjemme var ikke så stort). Så etter en telefonsamtale med en oppdretter av Phalene fant jeg ut at dette var rasen for meg, og kjønnet det var tispe. Jeg var veldig usikker på om jeg ville ha en helt hvit og sort hund, men da dukket lille Tinka opp. Hun er riktignok mye sort men har noen brune tegn i ansiktet og en bitteliten hvit flekk rundt snuten.

Så dette er da hunden jeg skal motta rundt den 12. desember!

Hmm, kanskje på tide å fortelle videre om meg. Som sagt jeg skal flytte ut nå, og jeg er også student for tiden men tar et ganske avslappende studie. Tja, ellers er jeg vel en glajente som elsker dyr, da spesielt hunder og hester.

Men dere er hjertelig velkommen til å komme med spørsmål! Og andre som har Phalener hadde det vært kjempemorsomt å komme i kontakt med, da jeg er helt ny på rasen!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Merker at det lukter litt vondt av trekksela til hunden, typ sopp/mugg aktig nesten. Noen som vet hvordan det kan vaskes eller fjernes? Spyler den jevnlig med vann og henger opp til tørk.
    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...