Gå til innhold
Hundesonen.no

turkamerat i Tønsbergområdet?


Tuttifrutti89

Recommended Posts

  • Svar 81
  • Created
  • Siste svar
  • 3 weeks later...

Du kan jo bare ha henne i bånd første gangen og se hvordan du syns det er da :icon_redface: Evt. se an de hundene som er der. Ikke alle er like greie med tynne whippeter, mens andre er kanskje kjempeflinke til å leke og snakke sammen. Har aldri vært på det treffet selv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du kan jo bare ha henne i bånd første gangen og se hvordan du syns det er da :( Evt. se an de hundene som er der. Ikke alle er like greie med tynne whippeter, mens andre er kanskje kjempeflinke til å leke og snakke sammen. Har aldri vært på det treffet selv.

Jada, Det går ann, men synes liksom så synd på henne om hun må gå i bånd når alle de andre er løse.. :icon_redface: Selv om det er for henes eget beste..

Og venninda mi sier det er rundt 20 hunder av ymse raser, så ser for meg at det fort kan ende med ett rift eller ti i lille whippet <_<

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er ikke noe å være redd for å møte opp på disse treffene. Mange hyggelige mennesker og dyr.

Jeg hadde med Tia når ho var valp, trodde ho kom til å bli tråkka ned men alt går så mye bedre når de går tur sammen.

Det er vel muligens båndtvang i den løypa men ingen har sagt noe. Vi tar de i bånd når det kommer folk.

Det er noen som går med hundene i bånd også, fritt valg.

Eneste er om hundene har løpetid, da er det best å ikke være med.

Koselig med flere små hunder.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 10 months later...
  • 8 months later...

Drar på ferie hele uka, men etter det er vi bare hjemme.

Hvilke dager passer og tider?

Jeg er treg av meg og ikke veldig energisk, men viljen er der! :whistle:

Stiller nok opp med tispa først også ser jeg det an når jeg tar med hannen.

Han er vilter og litt uhåndterlig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vet ikke hvilke dager som passerfor folk jeg, men går jo å ta det litt på sparket. iallfall for min del...

Hater å ta avgjørelser, så om noen kan bestemme en dag så blir jeg veldig glad. :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

så neida! ikke nok med at du ringer og maser på meg reefer:P

neida. skal vi si.... 7 eller 8 et eller annet sted?

jeg har ikke så mange gode forslag på tursted, eneste jeg går er golfbanen på borgheim som regel :icon_cry:

begge hundene vil gjerne være med, de er så slått ut av varmen at kveldinga passer best :>

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Okay, its decided!

Halv åtte på Munkodden, Nøtterøy, da er iallefall jeg, reefer, og min bedre halvdel + 3 hunder der. stort gjorde, strand, vann og gressplen og muligheter for å sitte. Hundene kan løpe fri såvidt det ikke er noen andre der (skjeldent)

du kan også kjøre ned og parkere på området. jeg bor rett ved så jeg går ned.

Hvordan komme dit:

sett gpsen til Munkholmveien 9

eller se her: http://kart.gulesider.no/m/py6eA

Ring på 97106606 om du kjører deg vekk eller lurer på noe!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...