Gå til innhold
Hundesonen.no

Fleece overall


Recommended Posts

Skrevet

Har sett på annonsen øvers på siden her, og der hadde de en fleece overall, sånn med fire bein. Den så ganske bra ut med tanke på hvis hunden må ligge i bil etc og ikke har så mye pels. (syns dekken ikke dekker godt nok under buk)

Er det noen som har noen erfaringer med slik fleece dekken/jakke/ dress. Spesiellt på store hunder. Fungerer det bra?

Skrevet
Har sett på annonsen øvers på siden her, og der hadde de en fleece overall, sånn med fire bein. Den så ganske bra ut med tanke på hvis hunden må ligge i bil etc og ikke har så mye pels. (syns dekken ikke dekker godt nok under buk)

Er det noen som har noen erfaringer med slik fleece dekken/jakke/ dress. Spesiellt på store hunder. Fungerer det bra?

Jeg har kjøpt en skreddersydd fleeece dress til Sølve og er veldig fornøyd med den. Det eneste jeg merker så langt er at i fuktig vær synes jeg den trekker til seg fuktighet og siden den ikke er vindtett blåser det rett igjenom den. Til "stilleligging" er den er perfekt og jeg vil tro at på kalde tørre vindstille dager gjør den nytte for seg. Jeg har også kjøpt en skredddersydd regndress som han kan ha på utsiden av fleecedressen og kombinert har jeg et vindtett, varmt plagg som passer som fot i hose. :)

Når det gjelder Hurrta produktrer synes jeg de har veldig god kvalitet, men rar passform.. bena er liksom aldri lange nok så jeg ville prøvd dressen på hunden før jeg bestilte. ;)

Skrevet

Tusen takk for svar.

Gaah! Fant ut at størrelsene går ikke så høyt opp som jeg trenger. Typisk! <_< Jeg får prøve å lete litt rundt, hvis andre har tips om hvor blir jeg glad for det!

Edit: så nå på en svensk side at det står følgende: Storlek 601 passar hundar i storleksklassen: Golden Retriever, Flatcoated Retriever, Dobermann, Riesenshnauzer. Stor schäfer, Briard. Men de skrev at de første to tallene var rygglende, og 60 cm rygglengde er ikke så langt. Må minst ha 70 cm, bruker det i vanlig dekken. *hmm ble usikker nå* :)

Skrevet

Jeg skjønner ikke..? Linken over her viser jo en fleecedress, og den finnes i størrelse opp til Grand Danois.. Ser at den kalles vinterdress, men den er jo i fleece? Og det er den det er bilde/reklame for øverst i forumet.

Skrevet

Ja, det er kjipt å ha store hunder. Syns klær til små hunder virker dyrt jeg, men da jeg skulle kjøpe regndress til Tulla var det jo åndsvakt dyrt i forhold! :D Jeg kjøpte forresten den regndressen på tilbud (-20%) på våren, pluss rabatt fordi jeg er medlem av en hundeklubb. :) Kan jo håpe det kommer på tilbud, hvis du ikke trenger den til i vinter liksom? Alternativt er jo gavekort noe å ønske seg til jul kanskje? :P

Skrevet

den første linken er til den nye fleece dressen, som er laminert så den er vindtett og vannavstøtende. Synes den virker veldig fin. Må nok prøve en sånn på lille bullen.

Skrevet

Ja har erget meg til stadighet over det store prisforskjellen på hundeutstyr. <_< Kurver, senger, dekken, halsbånd, bur osv. jaja man må bare akseptere det når man velger en stor rase.

Skal følge med til våren og se om den kommer på tilbud. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Noen som har erfaring med dette tørrforet? Har brukt Maintenence til nå med gode resultater. Men som 5 åring har hunden min muligens utviklet intolleranse mot kylling evt annet. Så derfor tenkte vi å prøve Digestion som er fiskebasert. ps. Hunden går også på Vom.
    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...