Gå til innhold
Hundesonen.no

Skrive gjennomsiktig på bilder


Guest LeenaM

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Jeg vil gjerne vite hvordan man kan skrive gjennomsiktig på bilder? Jeg har paint, går det der eller må jeg ha photoshop el.l.?

Skrevet

Tror nok ikke det går ann å skrive gjennomsiktig i MS Paint, nei (nå er ikke jeg sånn kjempedreven i det programmet heller, kan være andre vet om noen triks der...). Men så trenger du jo ikke å kjøpe noe så dyrt som photoshop heller, er mange gratis programvare der ute du kan prøve. Det eneste du trenger for å skrive gjennomsiktig på bilder er jo et program som lar deg bruke layers og stille inn gjennomsiktigheten på dem :wub: Nå har ikke jeg prøvd noen av disse gratisprogrammene, så jeg kan vel ikke anbefale deg noen, men de jeg har hørt om er jo The GIMP og Paint.NET eller hva de heter, så du får jo se deg litt rundt :)

(eller noen kan gjøre det for deg? jeg har både paint shop pro og photoshop jeg, så bare si ifra om du trenger hjelp, altså :))

Skrevet

Takk for svar :)

Nå vet jeg ikke om det er noe vits i å spørre noen, for jeg har over 500 bilder, og flere kommer jo etterhvert :wub: Så det kommer til å bli veeeldig masse jobb både for meg og for andre. Jeg må sende bilde, så må den skrive på det, også må den sende det tilbake :)

Skrevet

Jeg er litt treig, men hva mener du med gjennomsiktig?

Bare sånn at du slipper en boks rundt det du skriver, slik at skriften kommer på bildet som bakgrunn?

For det kan du jo fint gjøre i paint altså...

Hvis det er det du mener, kan jeg forklare deg :wub:

Skrevet

Jeg mener å ha en stor © midt på bildet, men sånn at man ser gjennom. Altså, en gjennomsiktig ©, men sånn at man ser den også :wub: Jeg har sett noen som har det. Jeg er så redd for at noen skal stjele bildene mine. Er allerede noen som har gjort det.

Skrevet

Om du tenker noe slikt så må du nok ha et program som er litt mer avansert en Windows Paint.

Dette er gjort i Photoshop Elements ~600kr

Photofiltre (gratis)

Paint.NET (gratis)

alle versjoner av Photoshop (600kr til 35.000kr)

og mange flere programmer gjør dette..

Skrevet

Det var sånn jeg mente, ja ! :) *Må lure hvor du har funnet det bildet hen?* Får vel spørre faren min om det er greit at jeg installerer et av de gratis greiene, da :wub:

EDIT: Takk, forresten ,-

EDIT 2: Nå har vi installert paint.net. Eller, vi gjorde det før i dag, men har ridd, så jeg har ikke kunne sagt ifra før nå ;)

EDIT 3: Jippiiiiiiii ! :)

2upqwi9.jpg

Hva synes dere? Men den har et sånn rart filnavn. pl og en bokstav til. Derfor gikk det ikke an å laste den inn på tinypic eller photobucket. Jeg måtte ta print screen av den, sånn at den fikk et normalt filnavn. Men dette blir jo en veldig omvei.. Hva skal jeg gjøre?

  • 3 weeks later...
Skrevet

Se der ja (jeg svarer her nå jeg, kan være du har funnet ut av det alt :))!

Når du lagrer trykker du Fil (evt. File) --> Lagre som... (evt. Save as...), sant? Det er jo bare å velge filformat, liksom, jpg, png... Det går vel det? Har ikke paint.net selv så får ikke sjekka, men ei venninne av meg har det, så kan be henne sende meg noen screenshots eller noe i morgen? :)

  • 4 months later...
Guest LeenaM
Skrevet

Oi, har ikke sett at du har skrevet her før nå, jeg :ahappy: Men ja, har funnet ut av det for lenge siden :) Takk for at du sa hva jeg skulle gjøre hvis jeg ikke visste det nå da, iallefall!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...