Gå til innhold
Hundesonen.no

agility og dachs


StineG

Recommended Posts

Skrevet

Bare lurte på om det er noen som har noe erfaring med dachs og agility.

Er bare på hobbybasis jeg har tenkt å drive på, men det virker gøy og utfordrende.

Skrevet

Når er det tidligste man bør starte med hopp og slikt. Hun er 6 mnd nå, det er vel ikke for seint å begynne med agility nå??

Skrevet

Det er for tidlig!! Du må ikke finne på å begynne å hoppe med ham nå, og belaste en allerede utsatt rygg. På store raser er det vel best å vente til de er over året, og jeg vil tro at det er det beste for hunden din og, selv om den ikke er stor.

Uansett, det er for tidlig nå, tuneller og sånn kan du jo begynne så smått med, men ikke hopp, bommer osv.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...