Gå til innhold
Hundesonen.no

Freestyle


Wheaten terrier

Recommended Posts

Skrevet

Noen som kan fortelle litt hva dette går ut på, leste i et svenskt hundeblad om det så jo kjempegøy ut! Men vet altså ikke så mye, bl.a. hva dety går ut på, hvordan man lærer inn øvelser, hvilke øvelser man bør lære inn, om man må bruke musikk o.l.

Skrevet

Freestyle er rett og slett dansing med hund, det går ut på at hunden skal utføre "dansende" øveser, de fleste bruker musikk, men vet ikke om man må dette, kommer sikkert litt ann på, noen av øvelsene man kan bruke er rygging, hopping, slalom mellom beina..osv..bare å søke litt rundt på nettet så finner man både fakta, kurs og filmer.. jeg vet ikke så mye enda, for jeg håper å få meldt meg på kurs snart :)

Skrevet

Feestyle er kjempegøy! I et program bør man ha med øvelser foran, på hver side, slalom, rygging osv. Hoppe over armer og ben er også vanlig.. Sitte bamse eller gå på bakbeina, "marsjere" med forbeina på stedet, gi high five osv kommer også godt med!

Skrevet

Man må jo ikke gå på kurs eller gå i en klubb for å trene freestyle. Der er det bare kreativiteten som setter grenser. Det er mye man kan lære inn hjemme, som man ikke trenger instruktør til :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...