Gå til innhold
Hundesonen.no

trene stå??


Staffy

Recommended Posts

Skrevet

jeg stiller hundene fritt og da begynner jeg bare med kontakt øvelser hvor hundene måstå forran meg for å få godbit, når de kan dette så kan jeg gjerne stå å snakke med hunden for da pleier de å stå å logre til meg og står helt rolig(om de hopper opp litt, så gjør ikke det noe så lenge de ikke hopper hele tiden). :wink:

Skrevet

Har trent litt på det med Tinka, har ikke lagt på kommando eller noe sånt da. Men jeg stiller meg bare foran henne med klikker i hånda og godbiter i lomma. Jeg klikker og belønner for at hun står stille, deretter må hun stå lengre og lengre stille og penere og penere, gjerne med halen logrende, eller i alle fall strekt ut, før hun får klikk og belønning. Som sagt har jeg ikke satt på kommando enda, men det vil jeg heller ikke gjøre for det er perfekt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...