Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpen min<3


HelleH

Recommended Posts

....fordi da er det grusomt og man egentlig ikke skal være på besøk?

Ja og nei. Mange hunder som blir dratt etter bein og lekt med som valper, fåtallet tar skade.

Fin var de uansett :D Gjort er gjort. Så har man iallefall lært noe om det skulle være et problem.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

....fordi da er det grusomt og man egentlig ikke skal være på besøk?

Ja og nei. Mange hunder som blir dratt etter bein og lekt med som valper, fåtallet tar skade.

Fin var de uansett :D Gjort er gjort. Så har man iallefall lært noe om det skulle være et problem.

Høh?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

....fordi da er det grusomt og man egentlig ikke skal være på besøk?

Ja og nei. Mange hunder som blir dratt etter bein og lekt med som valper, fåtallet tar skade.

Fin var de uansett :D Gjort er gjort. Så har man iallefall lært noe om det skulle være et problem.

øh???? Nei jeg tenker mere på at man ikke bør dra inn fremmede mennesker og fremmede bakterier til så små valper.. Alle de seriøse oppdretterene jeg har snakket med har nektet folk å se på valpene før de er ca 4 uker gamle pga hensyn til tispa som akkurat har født og valpenes imunforsvar

Men kjempesøt valp da.. :D Grattis :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

øh???? Nei jeg tenker mere på at man ikke bør dra inn fremmede mennesker og fremmede bakterier til så små valper.. Alle de seriøse oppdretterene jeg har snakket med har nektet folk å se på valpene før de er ca 4 uker gamle pga hensyn til tispa som akkurat har født og valpenes imunforsvar

Men kjempesøt valp da.. :D Grattis :D

Ok. Den var litt lettere å skjønne=)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å, så små :rolleyes2: Så liten har Corin jenta min vært også :)

Gleder meg til flere bilder:)

Har du bestemt deg for navnet nå da?

De er ikke så små lenger. Hehe. var på besøk igjen i går. men det er en ting jeg lurer på, hvordan får man endret på tråden her? Hadde tenkt å legge ut et nyere bilde=) Hihi.

Har ikke funnet noe navn ennå:,( Det er vanskelig. Har du noen forslag?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En av disse to nydelige JP jentene er min:D Var på besøk hos oppdretter idag. Det var veldig bra:D Gleder meg masse til jeg kn få valpen med meg hjem=)

Her er de 1,5 uke gamle.

Dette er valpen min<3 Her er hun 3 uker nesten. Skikkelig nydelig. Ligger i armene til samboeren min=)

post-4396-1225998779_thumb.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å så søt, 3 uker alt, fy som tiden går. 5 uker igjen da :)

Hva med Amanda, Elita, Azizi, Lola, Lolitha, Candi, Electra, Spidy, Aurora, Dina, Luna, Lula, Pola, Sissi, Bella, Roxi, Fancy, Kaisa, Lilli, Sheila ? :)

Lykke til, ikke lett å bestemme seg for et navn :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...