Gå til innhold
Hundesonen.no

Hællæ


Grim

Recommended Posts

Jeg heter Silje og er 20 år.

Bor på Skjetten sammen med muttær'n i et jæskla fett rekkehus.

Og har en..... Hamster. :) Uten navn. Og hos fatter har jeg en skrudd pusekatt. Han er helt OK.

Men er jo hund jeg vil ha!

Fant igjen en hundebok som jeg fikk når jeg var liten pike, og der hadde jeg jaggu notert de hunderasene jeg kunne tenke meg på en post-it lapp. Moro å se at det er de samme rasene jeg fremdeles liker.

Det er fårebelger det vøtt, og S. husky som troner.

Navnet på min fremtidige valp har jeg visst siden barnehagen - det må bare bli Tengell.

Men en valp er desverre uaktuelt nå, ettersom jeg ikke kommer til å bli boende hos gamla hele livet, og vil ikke risikere å måtte omplassere vofsen hvis jeg ikke skulle finne en leilighet der man kan ha hund.

Derfor har jeg bestemt meg for at det er bedre å overta en godt voksen hund, gjærne over 7 år.

Vel, JEG har bestemt meg for det. Men først må jeg finne ut av hva jeg skal gjøre med livet nå, og deretter få klarsignal fra bossen.

Men jeg må jo innrømme at jeg har starta leitinga alt. Dukker stadig noe opp på finn.no, og da krøller det seg i magan.

Jeg har jo også selvførgelig kikka på oppdrettssier, og jeg så at Kennel Woodshine har 2 hunder i riktig alder for omplassering. Spennende! Så jeg lurte på om det var noen av dere belgerfantaster som kanskje vet noe mer om de?

Hepp! :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...