Gå til innhold
Hundesonen.no

Valper til salg osv


Recommended Posts

Skrevet

Hva med en egen gruppe som heter "kjøp og salg" - med da flere undergrupper som:

*valper til salg

*Hunder til salg

*hund ønskes

*Omplassering

*Hundeutstyr selges

*andre dyr selges*

*Andre dyrs utstyr selges

osv... en mye mer ryddig måte å finne det en leter etter :lol: og om en selv annonsere noe - så slipper annonsen forsvinne så raskt :)

Skrevet

Ja underkategorier hadde ikke vært så dumt altså. Er jo ikke alltid folk er så flinke til å skrive en beskrivende overskrift, (sånn som denne haha :lol: )så når det postes i en underkategori blir det jo mye lettere. Synes det var et godt forslag jeg :)

Skrevet

Jeg ser heller ikke behovet for flere emner innunder salg. Det kommer til å bli så få i hver, at selv om det blir ryddigere vil det fremstå litt "tynt".

Skrevet
Jeg ser heller ikke behovet for flere emner innunder salg. Det kommer til å bli så få i hver, at selv om det blir ryddigere vil det fremstå litt "tynt".

Enig her!

Litt for lite aktivitet til å ha flere :lol:

Skrevet

Synes det er så deilig nå når Doggis er "mindre og oversiktlig", jeg (litt som HUNDEsonen var i sin tid - før Dyresonen) .. Ikke sånn nye kategorier for "alt-mulig-nytt-hele-tiden".

Susanne

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...