Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund med knekt bein


trulte

Recommended Posts

Lete etter godbiter på et avgrenset område, så den ikke beveger seg så mye - for eksempel tre plastikkopper som står opp-ned, med godbit under to eller en av dem (eller alle tre for den saks skyld, bare hunden bruker nesa).

Tørke/-dorullkjerner med godbiter inni, som forsegles i endene (brett inn kantene), så hunden må jobbe litt.

Brusflaske med godbiter, hvor korken skrus igjen

Ikke hjerneaktivitet, men store bein og griseører som den bruker litt tid på å få i seg vil jo også gi ro en stund.

Dette forutsetter dog at hunden ikke er overbegeistret for godbiter, stresser seg opp og løper fram og tilbake.

Er det fram eller bak?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis det ikke legger for mye belastning på det frambeinet, er det jo triks en kan jobbe med å lære hunden mens den sitter. Sitte bamse (dog ikke så lurt om hunden faller tungt ned på frambeinet på vei ned, min hund på 50 kg gjør det...), vinke, håndhilse, high five, ta seg selv på snuta med forlabben (ikke den brekte, that is) - de som trener freeestyle eller ellers er aktive med å trene inn triks kan sikkert foreslå mer.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare pass på at hunden ikke gjør noen bevegelser ukontrollert når du gjør triksene, du har sikkert fått beskjed av veterinæren at hunden skal være i kobbel i rehab perioden og hvordan benet skal bygges opp igjen?

Du kan også gjøre fysiske rolige øvelser etterhvert som gjør at hunden bruker hodet godt, de bruker nemlig mye psykisk når de skal trenes opp igjen etter skaden :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...