Gå til innhold
Hundesonen.no

Hurtta


mushi

Recommended Posts

Skrevet

Var akkurat i dyrebutikken og fant en hurtta overal som var både vanntett og vindtett. Så varmt og godt ut og var ikke av vanlig fleece, men ett annet slags stoff. Var brunt. Kostet over 700 kr for min størrelse der, og vil se om jeg finner det billigere på nettet, men jeg kan ikke finne det noe sted! Ikke på hjemmesiden til hurtta engang. Noen som kan hjelpe meg?

Skrevet

Jeg veit ikke. Er ofte i den butikken og har aldri sett de før. Tenkte at de kanskje var helt nye. Har ikke lyst på noen av de andre overalene de har, synes den var så fin :D Men 750kr er litt mye for ett hundeplagg synes jeg :P

Skrevet

Trenger overal, bikkja har ikke pels. :D Har mange jakker, men trenger noe mer dekkende. Synes den brune var så fin for den var både vanntett og varm i ett. Så jeg slipper å ha noe klumpete og vanskelig for bikkja å gå i som det meste annet er.

Skrevet

Har akkurat kjøpt Hurrta overall til Blondie selv.. Kjøpte den på Hundehuset i Oslo.. Finner ikke websiden til hurrta selv, og heller ingen forhandlere i nærheten her.. men på denne svenske siden selger de den dressen jeg har.. http://haromi.se/

Her er bilde av Blondie i dressen sin ;

19082008153838K45j7SqbtL1x.jpg

man får forresten kjøpt fleecefor til den som man kan kneppe inni :D

Har også tittt på disse Theo dressene.. Knallfine :Phttp://www.forstadheimen.no/subdet296.htm

Skrevet

Takk for forslag :whistle: Har hatt sånn theodress til henne når hun var babis, men vil ha sånn brun hurtta ting :P Får dra tilbake i morgen med bikkja og høre om den er ny eller gammel modell tror jeg

  • 1 month later...
Skrevet

Hundeutstyr.no har de en Hurtta Pro Vinterdress, tenker meg at det er den du mener. (Har fått den anbefalt selv faktisk, skal visst være super til jakt, trening, venting i bil/ ute). Men koster visst 749kr der, så samme pris. Men jeg vil jo regne med at det er verdt det... men helt enig med deg at det er mye penger.

Skrevet

Er den jeg mente :icon_confused: Har kjøpt hurtta fleecedress nå og er veldig fornøyd :lol: Fant ut at den pro dressen ikke ble varm nok og den hadde litt vel stiv pris. Takk for hjelpen!

Skrevet
Hundeutstyr.no har de en Hurtta Pro Vinterdress, tenker meg at det er den du mener. (Har fått den anbefalt selv faktisk, skal visst være super til jakt, trening, venting i bil/ ute). Men koster visst 749kr der, så samme pris. Men jeg vil jo regne med at det er verdt det... men helt enig med deg at det er mye penger.

Den kjøpte jeg på Hamar til Oscar, veldig fornøyd altså, sitter veldig bra på. :icon_confused:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...