Gå til innhold
Hundesonen.no

Hurtta


mushi

Recommended Posts

Skrevet

Var akkurat i dyrebutikken og fant en hurtta overal som var både vanntett og vindtett. Så varmt og godt ut og var ikke av vanlig fleece, men ett annet slags stoff. Var brunt. Kostet over 700 kr for min størrelse der, og vil se om jeg finner det billigere på nettet, men jeg kan ikke finne det noe sted! Ikke på hjemmesiden til hurtta engang. Noen som kan hjelpe meg?

Skrevet

Jeg veit ikke. Er ofte i den butikken og har aldri sett de før. Tenkte at de kanskje var helt nye. Har ikke lyst på noen av de andre overalene de har, synes den var så fin :D Men 750kr er litt mye for ett hundeplagg synes jeg :P

Skrevet

Trenger overal, bikkja har ikke pels. :D Har mange jakker, men trenger noe mer dekkende. Synes den brune var så fin for den var både vanntett og varm i ett. Så jeg slipper å ha noe klumpete og vanskelig for bikkja å gå i som det meste annet er.

Skrevet

Har akkurat kjøpt Hurrta overall til Blondie selv.. Kjøpte den på Hundehuset i Oslo.. Finner ikke websiden til hurrta selv, og heller ingen forhandlere i nærheten her.. men på denne svenske siden selger de den dressen jeg har.. http://haromi.se/

Her er bilde av Blondie i dressen sin ;

19082008153838K45j7SqbtL1x.jpg

man får forresten kjøpt fleecefor til den som man kan kneppe inni :D

Har også tittt på disse Theo dressene.. Knallfine :Phttp://www.forstadheimen.no/subdet296.htm

Skrevet

Takk for forslag :whistle: Har hatt sånn theodress til henne når hun var babis, men vil ha sånn brun hurtta ting :P Får dra tilbake i morgen med bikkja og høre om den er ny eller gammel modell tror jeg

  • 1 month later...
Skrevet

Hundeutstyr.no har de en Hurtta Pro Vinterdress, tenker meg at det er den du mener. (Har fått den anbefalt selv faktisk, skal visst være super til jakt, trening, venting i bil/ ute). Men koster visst 749kr der, så samme pris. Men jeg vil jo regne med at det er verdt det... men helt enig med deg at det er mye penger.

Skrevet

Er den jeg mente :icon_confused: Har kjøpt hurtta fleecedress nå og er veldig fornøyd :lol: Fant ut at den pro dressen ikke ble varm nok og den hadde litt vel stiv pris. Takk for hjelpen!

Skrevet
Hundeutstyr.no har de en Hurtta Pro Vinterdress, tenker meg at det er den du mener. (Har fått den anbefalt selv faktisk, skal visst være super til jakt, trening, venting i bil/ ute). Men koster visst 749kr der, så samme pris. Men jeg vil jo regne med at det er verdt det... men helt enig med deg at det er mye penger.

Den kjøpte jeg på Hamar til Oscar, veldig fornøyd altså, sitter veldig bra på. :icon_confused:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...