Gå til innhold
Hundesonen.no

Linker til tapt/funnet sider?


Vala

Recommended Posts

Skrevet

Pusen min har vært borte siden lørdag- og det er slettes ikke likt henne. Så nå tråler jeg rundt etter steder på nettet som er såpass "in" at de blir frekventert av dem som finner dyr (alle linkene forsvant nemlig da pc'en ble formatert :)).

Har noen av dere linker til noe slikt som enten er rettet mot bergensområdet eller som er mer generelt på landsbasis? Jeg har lokalisert Dyrebeskyttelsen i Bergen og fått fikset en notis der. Men skulle gjerne "dekket" mer område enn som så.

Takker og bukker for alle linker dere har å komme med!

EDIT: da har jeg også lokalisert "nettkatten".

Edit 2: da har jeg også lokalisert "kattens vern"

Noen flere?

Skrevet
zett.no er jo en side det går å annonsere på..

Og fant en spesifikk side her. Denne virket VELDIG bra.

Ja, zett skal jeg fikse imorgen tenkte jeg. Den andre siden kjenner jeg faktisk til fra før, men trodde den var nedlagt.. Uansett, kan være meg som er trett men finner ikke helt ut hvordan en poster en savnet mld der. Får høre med damen imorgen.

dyrebar.no

Send mail til dyrebeskyttelsen ..

Dyrebar var helt nytt for meg- tusen takk for tipset!

Og begge to, tusen takk for hjelpen :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...