Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvorfor fikk jeg en rød rosett?


Symra&Pippin

Recommended Posts

På beardisspesialen i slutten av august ble Symras resultat som følger (slik står det på dogweb): 1uk, 1ukk, cert, ck, 3BT. I tillegg ble hun BIR unghund, men det er vel en sånn uoffisiell greie i beardisklubben sin regi. Vi fikk en rosa rosett (ck), en nasjonalfarget (cert) og en helt rød som det står 1 premie på. Denne siste lurer jeg på. Hvorfor fikk vi den? Hun som satt i rosettbua virket litt usikker, kanskje vi ikke skulle hatt denne rosetten?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe nei de færreste gidder å kjøpe den. Jeg kjøper de jeg får på NKK utstillinger. De er jo så store og flotte. Og før jeg fikk den siste dalmisen i hus var jeg mer bortkjemt med blå enn rød for å si det sånn:P

For å få rosett trenger du rød for å få rød rosett, men du kan også få rosett for HP, CK, CERT, CACIB og Res CACIB hvis jeg ikke tar helt feil. BIR og BIM får rosetter i ringen, de samme gjør de som blir plassert i gruppe (selv om jeg engang opplevde å ikke få rosett), BIS plasseringene får også rosett i ringen og det samme gjør de som blir champions:)

Tar jeg ikke feil så er BIR/BIM rosettene forskjellige for champions og ikke champions.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tar jeg ikke feil så er BIR/BIM rosettene forskjellige for champions og ikke champions.

Nei, BIR/BIM-rosettene er de samme uansett.

....og for en ENDA verre utstillingsdummie: må man KJØPE dem? For PENGER? Eller vinner man dem som i at du får de hvis bikkja var god nok for CK / HP / CERT / osv?

Som regel må man det ja.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, på hundefestivalen i år, var det ei som skulle ha blårosetten, og han som sto i premieua sa at hun var den andre personen hittil i år som skulle ha den :)

Den blå er viktig for andre championater, og har man en mindre pen hund og klarer å få en blå - så selvfølgelig skal man ha den blå rosetten om de har.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

....og for en ENDA verre utstillingsdummie: må man KJØPE dem? For PENGER? Eller vinner man dem som i at du får de hvis bikkja var god nok for CK / HP / CERT / osv?

Noen klubber (NRK avd Ringerike f.eks) dele ut ALLE rosetter i ringen gratis :) Så joda, men skjønner at f.eks Moss HK og slikt ikke gjør det (trossalt liiiitt flere hunder der :) )

Martine: I Sverige har de jo rosetter i rødt, blått, gult, grønt og oransje som de bruker som både 1/2/3pr (1AK/2AK/3AK) og som plassering (1AKK, 2AKK, 3AKK) Så der kan du få for en 3pr til og med :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...