Gå til innhold
Hundesonen.no

Certet har ikke kommet med på Dogweb


Symra&Pippin

Recommended Posts

Skrevet

Jeg la akkurat merke til at Symra sitt første og (foreløpig) eneste cert ikke har kommet med på Dogweb. Der står det 1uk, 1ukk, ck, 3btk. Og ikke noe cert :D Hvordan får jeg rettet opp dette? Er det nok at jeg sier fra, eller må arrangør av utstillingen si fra? Hvor viktig er det at dette blir rettet opp, kan vi gå glipp av championatet fordi NKK ikke har talt med alle cert, eller har de en database uavhengig av dogweb?

Skrevet

Symra kommer da til å få så mange cert at det neppe spiller noen rolle, da..

MEN - ja, si ifra til arrangøren (dvs Norsk BC Klubb, dvs Åshild), slik at de får rettet opp feilen!

Det er faktisk DE som er ansvarlige for at det der er korrekt.

Og NEI - NKKs database for utst.resultater er det vi finner på DogWeb - de har ikke noen egen base for cert/championater, etc..

Susanne

Skrevet
Det ene certet til Turbo var ikke kommet på Dog Web, så jeg ringte NKK og sa ifra, 5 min etter var det på plass.

Ah, da prøver jeg det først, og så tar jeg det via arrangør hvis det ikke går. Takk for svar alle sammen!

Det første certet man får er VIKTIG! Tenk bare på Wergelands bevingede ord: "For første gang, for første gang, det giver mang en småting rang!"

Skrevet
Ah, da prøver jeg det først, og så tar jeg det via arrangør hvis det ikke går. Takk for svar alle sammen!

Det første certet man får er VIKTIG! Tenk bare på Wergelands bevingede ord: "For første gang, for første gang, det giver mang en småting rang!"

Det sitatet skal jeg leve etter når (ja, "når", ikke "hvis", lov å håpe sant?) vi får vårt første cert!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...