Gå til innhold
Hundesonen.no

Kakk den i hodet med noe hardt!


Linda Marie

Recommended Posts

Skrevet

Nå kjenner jeg personlig til denne saken, og jeg har i grunn inntrykk av at vedkommede med katten er en smule sensasjonslysten.

La meg bare si det slik at det var ikke noen plastpose i bildet til å begynne med, det ble det plutselig snakk om da journalist var kontaktet. <_<

Dersom det er fakta at politiet gav beskjed om å "kakke den i hodet" så er det helt forferdelig, men jeg har som sagt inntrykk om at det er fem fjær som er blitt til en hønsegård her...

Stakkars pusen :) han var en nydelig liten skapning som absolutt skulle fått nytt hjem :)

Skrevet

Politiet har da nummeret til Dyrebeskyttelsen, FOD osv. de kunne gitt damen i stedet for å be henne kakke den i hodet... Vi i DB tar imot flere sånne henvendelser, og mange av pusene finner nye hjem :)

  • 1 month later...
Skrevet

Herremin, samme hva politiet sier, vel! ;) Man kan ikke vente at de skal ta ansvar for dyra, de har tross alt mye jobb med lite betalt. Når man finner en katt i veikanten, og ikke kan beholde den, ringer man Dyrebeskyttelsen, eller andre omplasseringssteder, som ikke er vanskelige å få tak i tlf.nr til, Dyrebeskyttelsen Norge har nummer til andre organisasjoner. Jeg hadde ringt politiet for å melde fra om at jeg hadde funnet en katt, i tilfelle noen savnet den, og om jeg ikke kunne beholde den selv, overlevert den til dyrebeskyttelsen, de har stort sett alltid muligheter for en liten pus. Eller evt gått til avisene FØR jeg avliva katten, så noen andre kunne lese saken, og evt finne ut at de ville ha den.

Skrevet
For noen useriøse politifolk... Skulle nesten tro de fikk utdannelsen sin i posten fra IKEA

Memo til meg selv: Bestill politiutdannelse på Ikea.no.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...