Jump to content
Hundesonen.no

Kakk den i hodet med noe hardt!


Linda Marie

Recommended Posts

Posted

Mye politifolk vi ikke vil ha! Det vanligste hadde vel vært å få beskjed om å ta kattene til dyrlegen og tatt det derfra, enten med avliving eller omplassering.

Posted

Nå kjenner jeg personlig til denne saken, og jeg har i grunn inntrykk av at vedkommede med katten er en smule sensasjonslysten.

La meg bare si det slik at det var ikke noen plastpose i bildet til å begynne med, det ble det plutselig snakk om da journalist var kontaktet. <_<

Dersom det er fakta at politiet gav beskjed om å "kakke den i hodet" så er det helt forferdelig, men jeg har som sagt inntrykk om at det er fem fjær som er blitt til en hønsegård her...

Stakkars pusen :) han var en nydelig liten skapning som absolutt skulle fått nytt hjem :)

Posted

Politiet har da nummeret til Dyrebeskyttelsen, FOD osv. de kunne gitt damen i stedet for å be henne kakke den i hodet... Vi i DB tar imot flere sånne henvendelser, og mange av pusene finner nye hjem :)

  • 1 month later...
Posted

Herremin, samme hva politiet sier, vel! ;) Man kan ikke vente at de skal ta ansvar for dyra, de har tross alt mye jobb med lite betalt. Når man finner en katt i veikanten, og ikke kan beholde den, ringer man Dyrebeskyttelsen, eller andre omplasseringssteder, som ikke er vanskelige å få tak i tlf.nr til, Dyrebeskyttelsen Norge har nummer til andre organisasjoner. Jeg hadde ringt politiet for å melde fra om at jeg hadde funnet en katt, i tilfelle noen savnet den, og om jeg ikke kunne beholde den selv, overlevert den til dyrebeskyttelsen, de har stort sett alltid muligheter for en liten pus. Eller evt gått til avisene FØR jeg avliva katten, så noen andre kunne lese saken, og evt finne ut at de ville ha den.

Posted

Dyrebeskyttelse etter min erfaring har aldri mulighet for å ta imot dyr, ikke når jeg har ringt ihvertfall

Posted
For noen useriøse politifolk... Skulle nesten tro de fikk utdannelsen sin i posten fra IKEA

Memo til meg selv: Bestill politiutdannelse på Ikea.no.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...