Gå til innhold
Hundesonen.no

Trenger hjelp til å finne hundeklær


Nemi1

Recommended Posts

Lille Nemi, 4 måneder, fryser så lett, våt blir hun også, som dere kanskje vet regner det "noen" ganger i Bergen. Lurer på om noen av dere har linker til norske nettbutikker der jeg kan få fatt i regntøy og dekken til henne. Har ikke lyst å kjøpe på feks Pet Shop Girls, for hun kommer jo til å vokse fra det temmelig fort. Det ser ut som min googling ikke er noe tess i dag, og de butikkene jeg har vært inne på før, har jeg allerede glemt navnet på.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei, takker for svar. Målte Nemi nå og fikk nesten sjokk, hun er 28 cm allerede, store jenten. (Var 1.2kg da jeg hentet henne og er 3.5 nå) De hadde ikke noe interessant på den nettbutikken akkurat nå, men tror jeg får ta meg en tur på Oasen i morgen da.

Fant ut at de hadde regndekken på Dyrehuset kjempebillig, 79,- for det minste, men det blir nok for kaldt, var ikke foret. Det er så lite pels på magen enda, så lillegullet fryser, stakkars

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei, takker for svar. Målte Nemi nå og fikk nesten sjokk, hun er 28 cm allerede, store jenten. (Var 1.2kg da jeg hentet henne og er 3.5 nå) De hadde ikke noe interessant på den nettbutikken akkurat nå, men tror jeg får ta meg en tur på Oasen i morgen da.

Fant ut at de hadde regndekken på Dyrehuset kjempebillig, 79,- for det minste, men det blir nok for kaldt, var ikke foret. Det er så lite pels på magen enda, så lillegullet fryser, stakkars

Er Nemi Cavalier? Om hun er det var hun utrolig liten... :-o

Mine har vært 1 kg tyngre når jeg hentet de..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja , Nemi er Cavalier. Hun var virkelig liten, det er sant. De som jeg har hentet tidligere har også vært mye større, men det er nå søtt når de er så små da. Fikk beskjed om at hun var 1.7 men veide henne hos veterinæren 5 dager etter at hun kom i hus, og da var hun 1.2.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...