Gå til innhold
Hundesonen.no

Godbiter


Kristiin

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Har ikke settt noe godbitt tråd før så jeg lager en nå.

Her kan dere legge inn hvordan godbiter dere bruker, om dere lager de selv ? Det har jeg aldri gjordt, men tenke jeg skulle prøve :ahappy:

Kjøpe en liten pose men noen godbiter for noen dager siden som hunden er gaaal etter, skal legge inn navnet på den i morgen! :P

Skrevet

Frolic. Delt opp i seks deler.

Og div hundemat man får prøver på når man deltar på hundeshow, får gratis hos veterinær eller hos dyrebutikk.

Skrevet

Diverse tørrfôr vunnet på diverse stevner, butikkgodis og dyrebutikkgodis som jeg deler opp (ja, de er som oftest alt for store), grillpølse, kalkungrillpølse, kalkunkjøttboller, popcorn, blodpølse, lungemos, fiskepudding, fiskeboller, suppeboller, karbonader, maten deres, kyllingkarbonader, ostepølse, kylling i strimler, grillet kylling i salatbiter, kyllingkorv, vanlig korv, knackwürst, ertestuing, kjøttkaker og fiskekaker, puffet ris, fløtepudding, ostepop, leverpostei på tube, kaviar på tube, makrell i tomat på tube, tubeost, vanlig ost, frysetørket vom eller annet snacks, wienerpølse, kyllingwienerpølse, osv osv. Stort sett alt mulig rart jeg finner i ferskvaredisken! :ahappy:

Jeg pleier å dele det opp og legge i porsjonsposer i fryseren, med lapp inni som fortelle hva og hvor mye. Enkelt å ta opp og tine i micro'n. :P

Skrevet

Ace er veldig glad i de harde lever bitene... ka no de heter igjen? Duco-ett-eller-annet eller??

Liker også frolic. Sånn til vanlig.

I spesielle anledninger bruker vi sterkere saker. Pølser, kjøttboller, frysetørkede biter med lever eller kjøtt (de som man kjøper på butikken)

Har ennå til gode å lage godbiter selv. Får se om eg får summet meg en dag.

Skrevet

frolic bruke jeg før, delte den opp i 4 biter .. synes en hel bit er ganske stor jeg! De står liksom å knasker på den lenge..

Har så lyst til å prøve å lage noe selv! noen som har noen selv-laget oppskrift? Men til dere som bruker levepostei, kaviar osv .. er det ikke veldig upraktisk å dele ut?

Skrevet
frolic bruke jeg før, delte den opp i 4 biter .. synes en hel bit er ganske stor jeg! De står liksom å knasker på den lenge..

Har så lyst til å prøve å lage noe selv! noen som har noen selv-laget oppskrift? Men til dere som bruker levepostei, kaviar osv .. er det ikke veldig upraktisk å dele ut?

Leverpostei fra tube?

Skrevet

Kjøttboller, wienerpølse, grillpølse, karbonader, kylling, blodpølse, hjemmelagede leverbiter, salami, mørpølse, kokt skinke, picknic-skine, ost.

Skrevet

Vi hadde prøvd og gi Bruno forskjellige typer hundegodteri, men så prøvde vi Softies og

det er den eneste hundegodteriet han har likt. Men så har vi jo ikke prøvd hjemmelaget, s

som han sikkert like mye bedre. Softies er også bra og ha som motivasjon når man lærer

hunden triks! :P

Skrevet
frolic bruke jeg før, delte den opp i 4 biter .. synes en hel bit er ganske stor jeg! De står liksom å knasker på den lenge..

Har så lyst til å prøve å lage noe selv! noen som har noen selv-laget oppskrift? Men til dere som bruker levepostei, kaviar osv .. er det ikke veldig upraktisk å dele ut?

Det er en del godbit tråder her, og i en av dem er det oppskrift.. Tror den heter "Verdenes beste" eller noe sånt.

Og man bruker kaviar og makrell på tube. Presser en passe stor strimle ut og gir til hunden.

Skrevet
Frolic. Delt opp i seks deler.

Og div hundemat man får prøver på når man deltar på hundeshow, får gratis hos veterinær eller hos dyrebutikk.

6 deler?? wow, det får ikke jeg til hehe

Bruker frolic her jeg og, dog i 2 eller 4 deler :P

Skrevet

Noe av det jeg gir er Grillpølse,røkte pølser, fiskekaker + pudding, blodpølse, lungemos, Ost, Leverpostei, Frysetørket godbiter fra norsk dyremat, kyllingfillet, og litt rått kjøtt.

Det jeg pleier å lage selv er å koke og tørke lever.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...