Gå til innhold
Hundesonen.no

Liten blinkende lampe til halsbåndet


Cloudberry

Recommended Posts

Skrevet

Vi kjøpte en slik med tanke på mørket som kommer snikende tidligere og tidligere. Vi går mye turer i skog, og tenkte det kunne være greit med en slik for å se hvor hunden er hen innimellom trær og busker. Og langs veien vises man jo enda bedre for bilistene.

Men, lyset i den er jo fryktelig skarpt? Og i unødvendig mange farger synes jeg. Den vi kjøpte blinker i hvitt, rødt og blått, hun er jo rene utrykningshunden der hun kommer. Tror dere det er skadelig/plagsomt for henne med den blinkinga? Vi henger lampa i halsbåndet, så den blir hengende ned og blinke mot bakken. Det virker ikke som det plager henne, men.. :whistle:

  • 4 weeks later...
Skrevet

Jeg bruker lys fra biltema til 10 kr stk, velger da den hvite for at det ikke skal være så sterkt. Og den lyser og er lett å se, tåler en del og rimeligere å kjøpe ny enn bytte batteri. Jeg er kjempe fornøyd!

Du hadde nok sett på hunden din om den var plaget!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...