Gå til innhold
Hundesonen.no

HJELP! Er det noen advokater eller smarte folk her?


:)Kine

Recommended Posts

Skrevet

Vi bodde i to år i en leilighet. Kontrakten vår gikk ut på at vi betalte et depositum som var på 2 husleie-beløp når vi flyttet inn, og det depositumet skulle gjøre at vi kunne bo gratis de to siste månedene. Ca 3 måneder(tror vi) før vi flyttet solgte han vi leide hos huset. Vi fikk aldri noen beskjed om noen dato han solgte det eller noe sånt. Vi leverte jo siste husleie til han vi hadde kontrakt med. Nå har vi da fått en faktura fra den nye eieren av huset om at vi må betale de 3 siste husleiene til han. Han sier at Den avtalen vi hadde med forrige huseier ikke tells. Og det var vår feil hvis vi leverte husleien til feil huseier.

Hvordan skulle vi kunne gjort noe annet? Vi hadde jo ikke fått noen beskjeder? Tells ikke husleie-kontrakten vår med den vi inngår kontrakten med?

Dette er bare tåpelig! Vi har betalt alt vi skulle i følge kontrakten! Når de ikke klarer å gi oss ordentlig beskjeder. Hva skal vi liksom gjøre da?

Skrevet

Det er opp til huseier å sørge for at dere har korrekt kontrakt. Ved eierskifte skal også ny depositumskonto opprettes. Det dere kan gjøre er å kontakte tidligere eier og be ham tilbakebetale det dere har betalt i husleie etter eierskiftet slik at dere får betalt ny eier. Be også ny eier om ny kontrakt.

Skrevet

LinKr sier mye smart her. Men bare en liten ting, det er forsåvidt korrekt av den nye huseier å si at den gamle ikke gjelder. Deres avtale med forrige, skal jo klart ikke gjelde den nye. Imidlertid må den gamle huseier returnere depositumet dere har til gode. Når det er gjort, så er jo alt i vater igjen.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
    • Beklager først innlegg, trolig en hang up. Ja vet det er avtalebrudd, men oppdrettere har mye makt. Har selv vært ute for det selv. Og kjøpte valp derfra. Prisen sto der, og jeg bare nevnte at det var en høyere pris en retrieverklubben hadde. Fikk da beskjed om at ho hadde masse på venteliste så jeg fikk betale eller miste valpen... 
    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...