Gå til innhold
Hundesonen.no

Buster er 3år!


Betty

Recommended Posts

Idag fyller Buster 3 år!! =D> =D>

Blitt stor gutt nå:D

Han har nettopp hatt hatt besøk av Hera, som kom med pakke å greier ( griseører). Nå tasser han rundt å lukter overalt hvor Hera har lagt igjen lukt.. Han er en smule betatt kan man si :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Buster takker.

Ligger som et slakt på gulvet nå. Det tar på å ha en pen dame på besøk å måtte være rolig :) Han syns det var helt forferdelig å stresset å styrte, men s Hera bare var roli å avslappet å ertet han litt ( typisk kvinner :wink: , men hun var kjempeflink imotsetning til Buster som bare sutret)

Men er god trening for han å få besøk inne... Lenge siden sist nå...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer nok en gang Buster!! :) Ja Hera syns griseører passet bra hun ;) Hundene likte det veldig godt, (og ja Hera var så heldig at hun fikk smake *litt baktanke der kanskje* ) Og tror de er fornøyd så lenge det smaker :D Blir sikkert bedre med Buster neste gang, eller kanskje ikke? blir vel mer og mer betatt *knis*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer nok en gang Buster!! :P Ja Hera syns griseører passet bra hun :P Hundene likte det veldig godt' date=' (og ja Hera var så heldig at hun fikk smake *litt baktanke der kanskje* ) Og tror de er fornøyd så lenge det smaker :) Blir sikkert bedre med Buster neste gang, eller kanskje ikke? blir vel mer og mer betatt *knis*[/quote']

Blir vel bare mer å mer forelsket tror jeg :D

Men dem blir sikkert roliere etterhvert... Garantert...

Gruer meg bare til løpetiden :roll: . Er jo bare ca 800 meter mellom oss.. Buster blir vel å gå ut a sitt gode skinn :P

Nesten desperat allerede ;):P:P:P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
    • Det er vanskelig å akseptere at de begynner å bli gamle. Det er mye mer vi kan gjøre for hundene nå enn de gjorde før i tiden, selv om jeg også synes det er urimelig å holde dem i live "så lenge som mulig" for egen del. Men så lenge vi faktisk kan lette livene deres i alderdommen så gjør vi jo helst det. Jeg antar at hun er fulgt opp og sjekket hos dyrlege siden hun går på rimadyl. Jeg er usikker på om det kan (eller bør) kombineres med librela eller andre smertestillende mot forkalkninger, så sjekk det. De siste årene hadde jeg månedlig fysioterapi for hundene, og kan anbefale det. En hundefysio kom hjem til oss og masserte og behandlet stivheter i kroppen, og hundene var betydelig bedre av det. 13 år er en anstendig alder, og jeg tenker nok at uansett alder så er det nok dessverre på tide å innstille seg på at hun ikke kommer til å leve evig.  
    • Hei. Registrerte meg nettopp. Har alltid hatt mine egne meninger om hundehold. Nå begynner min kjære Lady (13 år gammel Border Collie) å tydelig vise tegn på at hu er gammel. Hu har alltid hatt fri tilgang til tørrfor (og vann seff) - ok hu er litt feit - men å begynne å måle opp ting nå? nei. Hu skal ha fri tilgang som alltid. Prøver så godt jeg kan å ordne slik at hu skal ha det bra - vi sitter en plass i naturen - jeg får hu til å ligge / bli - også hiver jeg diverse godbiter (markies) ut over et område som hu går og snuser og leter opp. Hu har gått på "Rimadyl" i et par år (ettersom jeg har forstått så skal dette hjelpe på forkalkninger i ryggsøylen + at de skal være mildt smertestillende (?) I gamle dager var hu en atlet. Endeløs energi. Nå når jeg skal prøve å gå en tur så "stopper hu meg" - hu går foran - og ser på meg, ser tilbake - hvis jeg snur meg så springer hu rett hjem - tydelig at hu vil bare hjem og ligge uttafor døra (bor på gård) så jeg sitter der og liksom bare bekymrer meg. I know - gammel hund. Men jeg vil at hu skal ha det bra - så lenge som overhodet mulig - Jeg jobber ikke - det er bare meg og hu. Jeg synger alltid en sang om morgenene - "God morgen, god morgen lille golli klump - osv" (I know pretty cringe) hu digger det - kos og hale som går. Hu har vært min love - ikke bare for de siste årene - alltid. Orker ikke tanken på at hu skal dø. Fokk det. Det virker som hu har det greit om natta - men noen ganger er det slikking / pesing - som om hu stresser med noe eller har det vondt (og det er vondt å høre på). Noen netter er det helt stille. Ok. I know. Hvis hu lider så skal hu selvfølgelig få slippe, men vi tar ikke livet av våre gamle bare fordi de plutselig må i rullestol eller blir demente. Hu var med på en hel runde disc golf i dag - men måtte hjelpe hu opp fra et dillete område (hu satte seg fast, klarte ikke å komme seg opp) - egentlig så fatter jeg ikke helt hvorfor i helsiken jeg lager denne posten. Er som regel uenig med de fleste. Men hvis noen har noen ideer / gode forslag så hallelujah.
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...