Gå til innhold
Hundesonen.no

Dalane Hundeklubb, lydighetsstevne


Barooo

Recommended Posts

Skrevet

Kommer hjem fra å å ha vært skriver i klasse 1 og 2, og møtt Marthe og Extra her inne!

Gratulerer masse med 173 poeng og opprykk på første forsøk i klasse 2! :o

Extra er fantastisk, og dere gjorde en utrolig jobb!

Etterpå kom dommeren til bordet å sa; sånn skal en Malle være, og hundefører også! :P

Krysser fingre for i morgen.......... :icon_confused:

Skrevet
Kommer hjem fra å å ha vært skriver i klasse 1 og 2, og møtt Marthe og Extra her inne!

Gratulerer masse med 173 poeng og opprykk på første forsøk i klasse 2! :o

Extra er fantastisk, og dere gjorde en utrolig jobb!

Etterpå kom dommeren til bordet å sa; sånn skal en Malle være, og hundefører også! :P

Krysser fingre for i morgen.......... :icon_confused:

Takk takk! Jeg er kjempe fornøyd i forhold til forholdene. Det kan ikke ha vært få grader i solen :P

Men hunden som egentlig ikke tåler varme i det hele tatt, jobbet kjempe fint :P I tillegg så er hun bare 17 mnd, så litt rusk må det være :P

Igjen, tusen takk!

Skrevet
Gratulerer så mye! :P

Grattis Marthe! :P

Dere må komme hit og starte snart så jeg kan få sett dere i aksjon. :o

Grattis Marthe.

Gratulerer :P

Tusen takk alle sammen! Veldig kjekt med gratulasjoner :icon_confused:

Carina: Jeg gikk i Egersund i dag, og skal være på Klepp i morgen (Trones skole eller noe). Men er ikke sikkert på om jeg går i morgen :P Har mistet mobil nr. ditt, så send en melding :P

Skrevet
Takk takk! Jeg er kjempe fornøyd i forhold til forholdene. Det kan ikke ha vært få grader i solen :)

Men hunden som egentlig ikke tåler varme i det hele tatt, jobbet kjempe fint ;) I tillegg så er hun bare 17 mnd, så litt rusk må det være :P

Igjen, tusen takk!

Det var det jeg sa! Opprykket var ingen problem for dere :P

Lykke til videre - dere kommer til å nå laangt :lol:

Skrevet
Grattis :P

Gratulere Marthe :lol: Kjempebra.

Gratulerer SÅ mye! Flinke er dere :P

Grattulerer så mye! :P

Det var det jeg sa! Opprykket var ingen problem for dere :P

Lykke til videre - dere kommer til å nå laangt :P

Gratulerer kjempe masse, det er jo kjempe bra :P!

Tusen takk :P

Gratulerer Marthe. Kjempe bra ;)

Skal ikke til østlandet og starte noe da? (vil se på en gang).

Det var jo kjekt! Kanskje vi går på et NKK stvne til neste år? Må se om jeg får nervene mine i sjakk :)

Grattis med opprykk Marthe og Extra :P

Takk takk :P

post-117-1220203532_thumb.jpg

Vinnerbilde av Extra :P

Skrevet

Gratulerer masse! Er bare så gøy og se unge hunder i ringen som slår eldre hunder!

Jeg vant klasse 1 der begge dagene og fikk dermed opprykket til kl2!:blink: Syns mallene var utrolig flinke alle sammen!

Si meg, er de i familie de tre mallene som var på stevnet?

Skrevet
Gratulerer!

Gratulerer! Bra jobbet :blink:

Takk takk :D

Gratulerer masse! Er bare så gøy og se unge hunder i ringen som slår eldre hunder!

Jeg vant klasse 1 der begge dagene og fikk dermed opprykket til kl2!:D Syns mallene var utrolig flinke alle sammen!

Si meg, er de i familie de tre mallene som var på stevnet?

Takk takk :P Dere gjorde en strålenes jobbe selv :P

Ja, alle mallene er i slekt. De to som gikk klasse 2 (altså Extra og Zuki) er søstre og hun som gikk klasse III er moren deres :P

Skrevet
Gratulerer! :P

Hadde egentlig tenkt å gå å se selv, men fikk ikke tid.. <_<

Gratulerer så mye! Kjempebra resultat for en så ung hund :P

Tusen takk begge to :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...